Ettevõtjale

Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust

 • Lepinguga lahkumise puhul järgneb pärast (hetkeseisuga viimane kuupäev on) 31. jaanuarit 2020 üleminekuperiood, mille jooksul lepivad Ühendkuningriik ja Euroopa Liidu liikmesriigid eraldi kokku edasistes kaubandustingimustes.
 • Siiski soovitame riskide maandamiseks ettevõtjail läbi mõelda järgmised teemad:
  • selgitada välja, kuidas praegu toimub kaubavahetus kolmandate riikidega (tolliküsimused, vastastikune tunnustamine, tootemärgistus, standardid jm);
  • jälgida arenguid Euroopa Liidu õiguses (Ühendkuningriigi lahkumisega seoses on kavandamisel mitmed erimeetmed);
  • tutvuda, kuidas on ettevõtte need kaubad/teenused, mis on seotud Ühendkuningriigi turuga, teistes Euroopa Liidu rahvusvahelistes lepingutes käsitletud;
  • sektorispetsiifilisi ettevalmistusi võiks alustada enda sektoris kehtiva Euroopa Liidu õiguse võrdlemisest Euroopa Liidu-Kanada majandus- ja kaubanduslepinguga (CETA).
 • Euroopa Komisjon on koostanud reas valdkondades ettevalmistavad infolehed, mis annavad esmast infot eesseisvatest muudatustest ja võimalikest tagajärgedest. Infolehtede nimekirja täiendatakse jooksvalt. Rohkem infomaterjale koondab Euroopa Liidu infokeskuse Brexiti lehekülg.
 • Lepinguga lahkumisel lakkab Ühendkuningriigi Euroopa Majanduspiikonna (EEA) liikmesus peale üleminekuperioodi lõppu. Seega ei ole Ühendikuningriigi lahkumise järgselt võimalik kasutada Ühendkuningriis asutatud krediidi- ja makseasutustes ning nende filiaalides avatud maksekontosid rahalise sissemakse tegemiseks Eesti äriühingutesse.
 

Maksu- ja tolliameti kontaktid

Kaia-Liisa Tabri, telefon: 676 1115, kaia-liisa.tabri@emta.ee

 

Viimati uuendatud: 10. Jaanuar 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.