Reisijale

Mis muutub alates 1. jaanuarist 2021?

 • Alates 1. jaanuarist 2021 saavad turistid, ärilistel eesmärkidel reisijad ja tudengid, kes ei plaani viibida kauem kui kuus kuud järjest, reisida UKsse viisavabalt ja viibida UKs kuni kuus kuud järjest.
 • Reisides on ID-kaardi asemel soovitav kaasa võtta kehtiv pass. UK lubab ELi kodanikel riiki siseneda ID-kaardi alusel kuni 30. septembrini 2021. Erandina saavad Suurbritanniasse peale 1.10.2021 ID-kaardiga siseneda Suurbritannias ametlikult elavad isikud. Lähem teave https://www.gov.uk/uk-border-control/before-you-leave-for-the-uk, täiendavate küsimuste korral palume pöörduda Suurbritannia võimude poole.
 • ELi ravikindlustuskaart kehtib UKs edasi senises korras.
 • Inimestel, kes on 31.12.2020 seisuga piiriüleses olukorras, on UKs jätkuvalt õigus saada vajaminevat arstiabi. Piiriüleses olukorras olev Eesti kindlustatu saab vajaminevat arstiabi piiriülese olukorra lõppemiseni Euroopa ravikindlustuskaardi ja UK märkega Euroopa ravikindlustuskaardi asendussertifikaadi alusel.
  UKs kehtivat asendussertifikaati saab tellida ainult helistades haigekassa klienditelefonil (+372) 669 6630 või saates e-kirja [email protected]
 • Alates 1. jaanuarist 2021 muutub vajalikuks rahvusvahelise rohelise kaardi olemasolu nii Eesti sõidukijuhtidel UKs kui ka vastupidi.
 • Alates 1. jaanuarist 2021 muutub ka EL ja UK vahel reisivate reisijate kaitstuse tase. Sõltuvalt transpordiliigist ei pruugi ELi reisijate õigused UKsse sisenedes või sealt lahkudes enam kehtida.
 • Muutuvad pakkide tellimise tingimused. Alates 1. jaanuarist saab üle 150 euro maksvate saadetiste puhul tollimaksuvabalt UKst tellida UK päritoluga kaupu. Kolmandate riikide päritolu kaupadele kehtestub tollimaks. Käibemaks ketib saadetistele, mis maksavad enam kui 22 eurot. Rohkem infot vt siit.
 • UKsse reisimisel soovitame tutvuda UK tollieeskirjadega. Teatud kaupade või isiklike asjade (näiteks toidukaubad, taimed ja taimsed saadused, ravimid jne) sissetoomisele on kehtestatud erinõuded ning see kaup tuleb tollis deklareerida. *eelnev ei kehti Põhja-Iiri tolliterritooriumi puhul, kus jäävad kehtima senised reeglid.
 • Naastes reisilt tagasi Eestisse tuleb arvestada, et tollimaksuvaba impordi suhtes kohaldatakse samu piiranguid kui kolmandast riigist saabudes. Reisija kaasa toodud kaup, mis on kaubanduslikku laadi või ületab maksuvaba väärtuse või koguse, maksustatakse tollimaksu, käibemaksu ja aktsiisiga.                                     *eelnev ei kehti Põhja-Iiri tolliterritooriumi puhul, kus jäävad kehtima senised reeglid.
 • Tuleb arvestada, et alates 1. jaanuarist 2021 võivad UKs mobiilteenustele kehtestuda senist suuremad rändlustasud.
 • Euroopa Liidu lemmikloomapass ei ole alates 1. jaanuarist 2021 enam kehtiv reisimist võimaldav dokument. Soovitame kontrollida UK tolli kodulehelt, millised nõuded kehtivad lemmikloomade toomisel UKsse.
 • Alates 1. jaanuarist 2021 pole Euroopa Liidu kodanikel enam õiguslikku alust kolmandas riigis konsulaarabi saamiseks UK saatkondade või konsulaatide poole pöörduda
 • Põhjalik info (Euroopa komisjoni teatis (PDF) muudatustest reisimisel peale 1.01.2021 EL kodanikele, kes reisivad Ühendkuningriiki või vastupidi, eesti keeles.
   

 


 
Viimati uuendatud: 14. September 2021

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.