Reisijale

Lepinguga lahkumine

 • Lepinguga lahkumisel järgneb üleminekuperiood, mis kestab kuni 31. detsember 2020, mille ajal kehtib jätkuvalt Euroopa Liidu õigus Ühendkuningriigis Euroopa Liidu kodanikele.
 • Pärast üleminekuperioodi kehtivad Euroopa Liidu kodanikele kolmada riigi õigussätted ja Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi tulevastest kokkulepetest tulenevad tingimused. 
 • Ühendkuningriigi lepinguga lahkumise korral on Euroopa Liidul kavas briti kodanikele kehtestada lühiajalisteks viibimisteks viisavabadus, eeldusel, et Ühendkuningriik vastab samaga. Sellisel juhul saaksid Euroopa Liidu kodanikud reisimisel viibida Ühendkuningriigis (ja vastupidi) 90 päeva 180 päeva jooksul.

Lepinguta lahkumine

 • Ühendkuningriigi ja Euroopa Liidu vahel reisimisel peale soovitame reisidokumendina kindlasti kaasa võtta kehtiv pass. Kuigi Ühendkuningriik on andnud märku kavatsusest aktsepteerida ka ID-kaarte, siis leppeta lahkumise korral pole võimalik garanteerida, et sellest piisab. Pass aitab vältida võimalikke lisatõrkeid piiriületusel. Samuti tasub arvestada tavalisest aeglasema dokumendikontrolliga piiril. Loe lisaks Briti valitsuse juhiseid Ühendkuningriiki reisimiseks.
 • Ühendkuningriigi lepinguta lahkumise korral, alates 1. novembrist 2019, on Euroopa Liidul kavas briti kodanikele kehtestada lühiajalisteks viibimisteks viisavabadus, eeldusel, et Ühendkuningriik vastab samaga. Sellisel juhul saaksid Euroopa Liidu kodanikud reisimisel viibida Ühendkuningriigis (ja vastupidi)  90 päeva 180 päeva jooksul.
 • Lemmikloomaga reisimisel kontolli enne reisi algust, millised konkreetsed nõuded hakkavad kehtima Ühendkningriigis peale leppeta lahkumist. 
  Loe lähemalt Ühendkuningriigi tolliameti kodulehelt. 
  Kodulehel on tingimused nii EL-ist ÜK-sse kui ÜK-st EL-i liikumise korral.
  Euroopa lemmikloomapass, mis on välja antud Ühendkuningriigis resideeruva lemmiklooma omanikule ei ole alates lahkumise kuupäevast enam kehtiv reisidokument lemmikloomaga Ühendkuningriigist Euroopa Liidu liikmesriiki reisimiseks.
 • Vaata lähemalt Reisija meelespeast:

 

 

Viimati uuendatud: 27. Mai 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.