Milline on majanduslik mõju Eestile?

 
  • Ühendkuningriigi Euroopa Liidust lahkumise mõju Eesti majandusele on pigem väike ning avaldub peamiselt väliskaubanduse kaudu.
  • Kaudne negatiivne mõju läbi ebakindluse suurenemise näol on osaliselt juba realiseerunud, sealhulgas Ühendkuningriigiga tihedamalt seotud riikide majanduskasvu väljavaadete halvenemise tõttu.
  • Mõistagi võib suuremat majanduslikku mõju Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust avaldada nendele ettevõtetele, mis on Ühendkuningriigi turuga lähemalt seotud.
  • Eesti peamised ekspordiartiklid Ühendkuningriigi suunal on puit ja puidutooted, mööbel ja puitmajad ning elektrimasinad ja -seadmed, mis moodustavad ligi 60 protsenti Eesti kaupade ekspordist Ühendkuningriiki. Kui pärast Euroopa Liidust lahkumist peaksid Ühendkuningriigis rakenduma tollimaksud impordile Euroopa Liidust, mõjutaks see mõnevõrra neid tegevusalasid. Loe lähemalt, kuidas ettevõtjana valmistuda üleminekuperioodi lõppemiseks.
 

Rahandusministeeriumi kontaktid

E-post: press@rahandusministeerium.ee

 

Viimati uuendatud: 24. Juuli 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.