Õppurile

Mis muutub seoses UKsse õppima minekuga?

 

  • Kui soovite õppimist alustada UKs alates 1. jaanuarist 2021 tuleb taotleda õpilasviisa vastavalt UK sisserännusüsteemi reeglitele.
  • Tudengiviisat saab taotleda kõige varasemalt kuus kuud enne kursuse alustamist ning viisa staatuse vastus saabub kolme nädala jooksul.
  • Tudengiviisa taotlemiseks on nõutav, et omate vastuvõtvalt haridusasutuselt kutset. Täiendavate nõuetega soovitame tutvuda siit.
  • Kui olete UK kõrgkoolis õpingud (näiteks bakalaureuse või magistriõppe) lõpetanud, on teil võimalik taotleda lõpetajaviisat, mis võimaldab UKs töötamist ja töö otsimist kaheks aastaks (doktorantidele kolmeks aastaks).
  • Noortel ja lastel vanuses neli kuni seitseteist on UKs õppimiseks võimalik taotleda alaealiste õpilaste viisat (child student visa). Taotlemiseks tuleb tõendada vanemate või eestkostja nõusolekut.
  • Enne 31. detsembrist 2020 UKsse saabunud üliõpilane saab pärast üleminekuperioodi lõppu UKs samamoodi edasi elada, kuid peab taotlema uut UK elaniku staatust.
  • 31. detsembri 2020 seisuga piiriüleses olukorras olev Eestis kindlustatud õpilane saab UKs vajaminevat arstiabi õpingute lõppemiseni Euroopa ravikindlustuskaardi ja UK märkega Euroopa ravikindlustuskaardi asendussertifikaadi alusel.
    Ühendkuningriigis kehtivat asendussertifikaati saab tellida ainult helistades haigekassa klienditelefonil (+372) 669 6630 või saates e-kirja info@haigekassa.ee
 
 

Haridus- ja teadusministeeriumi kontaktid

Sten Otsmaa, telefon: 7354005, sten.otsmaa@hm.ee

 

Viimati uuendatud: 20. Detsember 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.