Eesti kodanikule

Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust

  • Ühendkuningriik lahkub Euroopa Liidust 31. jaanuaril 2020 ning selle kuupäevani on Ühendkuningriik Euroopa Liidu liikmesriik ja tema suhtes kehtivad kõik sellega kaasnevad õigused ja kohustused (sealhulgas Euroopa Liidu kodanike vaba liikumist käsitlev Euroopa Liidu õigus).
  • Ühendkuningriigi väljaastumislepingus sätestatakse ka Ühendkuningriigis elavate Euroopa Liidu kodanike õiguste säilitamine seni kehtinud tingimustel.
  • Samad õigused säilivad kuni üleminekuperioodi lõpuni (31.12.2020, võimalik ühekordne pikendus) Ühendkuningriiki saabuvate Euroopa Liidu kodanike suhtes.
  • Ühendkuningriik viib läbi riigis elavate Eesti ja teiste Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikele uut elamisõiguse taotlemise protsessi (nn EU settlement scheme). Elektrooniline platvorm on avatud taotlustele alates 30. märtsist 2019 ja registreerimise lõpptähtaeg on 30. juuni 2021.
 

 

Viimati uuendatud: 21. Jaanuar 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.