Mida on vaja teada seoses Brexitiga?

Veebilehelt leiavad Brexitiga seonduvat infot Eesti ja Ühendkuningriigi kodanikud, reisijad, ettevõtjad, tudengid ja kõikide teiste valdkondade esindajad, kelle staatust või tegevust Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust mõjutab. Samuti on võimalik lugeda muudatustest sotsiaalkindlustuses, Brexiti majanduslikust mõjust ning ettevalmistustest

Mis on Brexit?


Brexit on Ühendkuningriigi lahkumine Euroopa Liidust, mis jõustus 31. jaanuaril 2020. Pärast Ühendkuningriigi lahkumist Euroopa Liidust hakkas 1. veebruarist kehtima üleminekuperiood, mis kestab 31. detsembrini 2020. Üleminekuperioodi ajal kehtib jätkuvalt Euroopa Liidu õigus Ühendkuningriigis Euroopa Liidu kodanikele.

Euroopa Liidust väljaastumise läbirääkimised (ELi lepingu artikkel 50 alusel) Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vahel on lõppenud, Euroopa Ülemkogu ja Ühendkuningriigi valitsus on väljaastumislepingu sõlminud. 

 

Lisainfo

Välisminister moodustas 10. veebruari 2017 käskkirjaga riigisisese töörühma Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljaastumise ja Euroopa Liidu-Ühendkuningriigi tulevikusuhete läbirääkimistel Eesti huvide kaardistamiseks ja Eesti seisukohtade väljatöötamiseks. Töörühm koosneb kõikide ministeeriumide esindajatest. Töörühma tegevusi koordineerib välisministeerium. 

Välisministeeriumi Euroopa osakond
Telefon: (372) 637 7260.
E-post: vminfo@vm.ee

 

Valdkonnapõhiste küsimustega on võimalik pöörduda vastava ministeeriumi avalike suhete osakonna poole

 

 
Viimati uuendatud: 21. Juuli 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.