Kolme mere virtuaalne tippkohtumine

19. oktoobril toimuv Kolme mere virtuaalne tippkohtumine toob kokku riigipead ning ärikogukonna, et edendada koostööd energia-, transpordi- ja digisektorite taristu arendamiseks. Vaata ka tippkohtumise ametlikku veebilehte.

Tegemist on selle aasta Eesti välispoliitika tippsündmusega, millel on potentsiaal anda oluline panus Ida- ja Kesk-Euroopa riikide arengusse ning enam kui saja miljoni inimese heaolusse.

 

Tippkohtumise eesmärgid

Kõigi osalejate tervist ja heaolu silmas pidades kohtuvad Kolme mere riigipead sel aastal üle digisilla. Eestist juhitaval sündmusel arutatakse algatuse visiooni ja tuleviku üle. Lisaks presidentide ülesastumisele keskendutakse videokonverentsil riikide üleste taristuprojektide rahastamisele ning nutikale energia ja transpordisektori digitaliseerimisele.

 

 

Programm

Virtuaalse tippkohtumise programm koosneb kolmest osast:

  • Presidentide töösessioon ja paneel
  • Kolme mere investeerimisfond ja piiriülesed taristuprojektid
  • Eesti targa ühilduvuse (inglise keeles smart connectivity) visioon

Tutvu esialgse programmiga SIIN.

 

Sekretariaat

Kolme mere tehniline sekretariaat loodi märtsis 2020. aastal, et tagada tippkohtumise ladus korraldus ning Kolme mere algatuse töö koordineerimine laiemalt. 2020. aasta lõpuni tegutseb sekretariaat Tallinnas, misjärel initsiatiivi liikmesriigid otsustavad uuesti selle ülesannete, edasise töökorralduse ja võimaliku asukoha üle.

 

 

 

 

Viimati uuendatud: 7. September 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.