Kolme mere tippkohtumine ja ärifoorum

19.-20. oktoobril toimuv Kolme mere tippkohtumine ja ärifoorum toob Eestisse riigipead, äriliidrid ning tippametnikud Euroopast ja USA-st. Viies presidentide tippkohtumine ning kolmas ärifoorum toimuvad Tallinnas, Kultuurikatlas. Vaata ka tippkohtumise ametlikku veebilehte.

Tegemist on selle aasta Eesti välispoliitika tippsündmusega, millel on potentsiaal anda oluline panus Ida- ja Kesk-Euroopa riikide arengusse ning enam kui saja miljoni inimese heaolusse.

 

Tippkohtumise eesmärgid

  • Konsolideerimine. Tallinna tippkohtumise ja ärifoorumi eesmärk on areneva algatuse tegevust fokusseerida; täpsustada sihte ning otsustada, kuidas liigutakse edasi. On vaja kokku leppida praktilistes tulemites. Selleks pöörame rohkem tähelepanu ka täitevvõimu kaasamisele.
  • Ärifoorum. Kolme mere ärifoorumile on planeeritud kuni 500 kõrgetasemelist osalejat. Praktiliste tulemuste saavutamiseks tahame ühe laua taha kokku tuua nii äri- kui ka poliitilise eliidi ning korraldame ärifoorumi ja presidentide tippkohtumise paralleelselt. Sihiks on korraldada kõrgekvaliteediline üritus, millel on praktiline kasu nii regiooni projektidele ja ettevõtetele kui ka investoritele endile.
  • Tark ühenduvus. Digitaalsete lahenduste kasutamine suurendab Kolme mere regiooni konkurentsivõimet. Eesti visiooni järgi on oluline taristuprojektides kasutada uusimat rohelist tehnoloogiat ja digitaalseid komponente.
  • Eduraport. Eesti kaasajastab tippkohtumiseks Kolme mere prioriteetprojektide eduraporti, mis hindab edasiminekuid 3SI riikide vahel kokku lepitud 48 prioriteetprojektis. Eduraport saab Kolme mere veebilehe interaktiivseks ja alaliseks osaks.
  • Nähtavus ja visuaalne identiteet. Kolme mere visuaalse identiteedi kinnistamiseks oleme loonud alalise veebilehe 3seas.eu ja registreerinud Kolme mere logo EUIPO-s.
 

 

Programm

Tallinna tippkohtumine ja ärifoorum toimuvad Kultuurikatlas. Tegevused jaotuvad kahele põhipäevale, millele eelnevad päev varem sissejuhatavad sündmused ja kogunemised.

Tutvu täpse programmiga SIIN.

 

Sekretariaat

Kolme mere tehniline sekretariaat loodi märtsis 2020. aastal, et tagada järgmise tippkohtumise ja ärifoorumi ladus korraldus ning Kolme mere algatuse töö koordineerimine laiemalt. 2020. aasta lõpuni tegutseb sekretariaat Tallinnas, misjärel initsiatiivi liikmesriigid otsustavad uuesti selle ülesannete, edasise töökorralduse ja võimaliku asukoha üle.

 

 

 

 

Viimati uuendatud: 21. Juuli 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.