Kolme mere välisministrite videokohtumine

30. juunil võõrustas välisminister Urmas Reinsalu esimest Kolme mere välisministrite videokohtumist, kus arutati täitevvõimu suuremat kaasamist Kolme mere protsessi. Suurem valitsustevaheline koostöö on hädavajalik piiriüleste taristu-, energia- ja digiprojektide arendamiseks.

 

 

Välisminister Urmas Reinsalu Kolme mere välisministrite kohtumist võõrustamasKohtumise teemad

Presidentide poolt ellu kutsutud algatus on jõudnud arengujärku, kus tuleb rohkem tähelepanu pöörata praktiliste tulemite saavutamisele. See eeldab valitsuste suuremat kaasatust ja rolli.

2019. aastal toimus Poola initsiatiivil esimesene Kolme mere kohtumine ministrite tasemel, Eesti korraldatud videokohtumine oli esimene välisministrite vahel.

Eesti organiseeritud välisministrite kohtumisel osalesid Kolme mere riikide (Austria, Bulgaaria, Eesti, Horvaatia, Leedu, Läti, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi ja Ungari) ning algatuse partnerite (USA, Saksamaa ning Euroopa Komisjoni) välisministrid, asevälisministrid ja kõrged esindajad.

 

 

Välisminister Urmas Reinsalu Kolme mere ministrite kohtumisel

  Järeldused

  • Kohtumisel nõustuti, et Kolme mere ministrite kohtumised hakkavad toimuma regulaarselt.
  • Valitsuste roll on luua ärisõbralik majanduskeskkond ja sobiv õiguskeskkond prioriteetprojektide arendamiseks.
  • Kolme mere algatus täiendab Euroopa Liitu, viies ellu liikmesriikide vahel kokku lepitud poliitikat ja standardeid.
  • On oluline hoida tugevat ja aktiivset transatlantilist sidet, et suurendada Kolme mere majanduslikku ja julgeoleku mõõdet.

  Ühtlasi tutvustati kohtumisel 19.–20. oktoobril Eestis toimuva Kolme mere tippkohtumise ja ärifoorumi fookust ja eesmärke.

   

  Kohtumisele järgnes virtuaalne pressikonverents, kus võtsid sõna Eesti, Poola ja Rumeenia välisministrid:

   

  Viimati uuendatud: 14. Juuli 2020

  Räägi kaasa
  riigivalitsemises

  Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

  Eelnõude infosüsteem

  Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

  Osalusveeb

   

  Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.