Sa oled siin

ÜRO Inimõiguste Nõukogu

Eesti oli ÜRO Inimõiguste Nõukogu (IÕN) liige 2013–2015. Meie eesmärk oli tõhustada rahvusvaheliste kanalite ja sammude kaudu inimõiguste ja põhivabaduste kaitset, edendamist ning teavitamist. Inimõiguste Nõukogu on ÜRO süsteemi kuuluv valitsustevaheline kehand, mis koosneb 47 valitavast liikmest (ÜRO IÕN liikmesriigid), kelle ülesandeks on kaitsta ja edendada inimõigusi kogu maailmas. IÕN asutati ÜRO Peaassamblee otsusega 15. märtsil 2006. Eesti oli nõukogu liige esmakordselt.

Inimõiguste Nõukogu liikmena keskendus Eesti naiste ja laste õigustele, sooaspekti arvestamisele konfliktilahenduses (ÜRO JN resolutsioon 1325), võitlusele karistamatuse vastu, põlisrahvaste õigustele ja väljendusvabadusele ning internetivabadusele, väärtustasime LGBT õigusi. Selleks pidi Eesti oluliseks kasutada ja kaitsta inimõigustealast keelt resolutsioonides ja otsustes ning osaleda inimõiguste kaitsmisega seotud algatustes riikide suhtes, kus on suured inimõiguste rikkumised. Eesti toetas ränkade inimõiguste rikkumiste tuvastamiseks ja tõendite kogumiseks loodud sõltumatute uurimiskomisjonide moodustamist ja nende tegevust, samuti komisjonide soovituste rakendamist. Olime avatud dialoogiks kõikide liikmesriikidega ja soovisime Inimõiguste Nõukogus jätkata konstruktiivset regioonideülest koostööd. Eesti on esitanud ÜRO eriraportööridele püsikutse Eesti külastamiseks.  Eesti pöörab õigusriigina ka edaspidi tähelepanu kodanikuühiskonna kaasamisele ning võimalusele osaleda Inimõiguste Nõukogus tehtavas töös.

Loe lisa EV Alaline Esindus Genfis kodulehelt.

Viimati uuendatud: 9. Veebruar 2016

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.