Sa oled siin

Inimõigused

„Kõik inimesed sünnivad vabade ja võrdsetena oma väärikuselt ja õigustelt. 

Neil on mõistus ja südametunnistus ning nende suhtumist üksteisesse peaks kandma vendluse vaim.“

 

(ÜRO inimõiguste ülddeklaratsiooni artikkel 1)

 

ÜRO võttis inimõiguste ülddeklaratsiooni vastu 10. detsembril 1948. See oli esimene rahvusvaheline dokument, kus oli öeldud, et inimõigused on jagamatud, võõrandamatud ja universaalsed ning kehtivad kõigile võrdselt. Inimõiguste kaitsmine ja edendamine aitab kaasa ülemaailmse rahu ja julgeoleku ning kõigi inimeste vabaduse ja väärikuse tagamisele. 

Inimõigusi, demokraatiat ja õigusriigi põhimõtteid austava väärtuste ruumi laiendamine ning rahvusvahelise õiguse edendamine on üks Eesti välispoliitika prioriteete.

Eesti on keskendunud eelkõige naiste, laste ja põlisrahvaste õiguste kaitsele, kuna nad on haavatavamad ning satuvad sagedamini diskrimineerimise ja vägivalla ohvriks. Eesti prioriteetideks on veel väljendusvabadus internetis, kodanikuühiskonna toetamine ja võitlust karistamatusega. Töötame nende õiguste edendamise nimel nii rahvusvaheliste organisatsioonide, kahepoolsete suhete kui ka arengukoostöö kaudu.

 

Viimati uuendatud: 24. Mai 2021

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.