Sa oled siin

Äridiplomaatia

Kuidas alustada äritegevust välisriigis? Kuidas siseneda konkreetsele turule? Kas sinu ettevõtte toode või teenus võiks pakkuda huvi ka teistes riikides? Need on küsimused, millele vastamisel saab välisministeerium sinu ettevõtet aidata.

 

Täpsema teabe saamiseks välisministeeriumi poolt pakutava toe ja ekpsordivõimaluste kohta võta ühendust vastava riigi äridiplomaadi,  aukonsuliga või EAS-i esindajaga

 

Ameerika Ühendriigid Albaania Andorra Andorra Armeenia Austraalia Austria Bangladesh Belgia Belize Boliivia Brasiilia Costa Rica Dominikaani Vabariik Ecuador Egiptus EL Salvador Ghana Gruusia Haiti Hiina Hispaania Honduras Holland Horvaatia Iirimaa Iisrael India Indoneesia Iraan Island Itaalia Jaapan Jordaania Kanada Kasahstan Keenia Kreeka Korea Vabariik Kõrgõstan Küpros Leedu Liibanon Luksemburg Läti Lõuna-Aafrika Vabariik Malaisia Maroko Mauritius Mehhiko Moldova Monaco Mongoolia Myanmar Nepal Norra Pakistan Peruu Poola Portugal Prantsusmaa Põhja-Makedoonia Rootsi Saksa Singapur Soome Sri LankaSuurbritannia Šveitsi Taani Tšehhi Türgi Ukraina Ungari Venemaa Vietnam

 

Millist tuge ettevõtjatele pakume? 

 

  • Asukohariigi ärikeskkonnast üldise ülevaate andmine (sh ärikeskkonda reguleerivatest õigusaktidest, ärikultuurist, tavadest); esmane nõustamine (ei asenda konsultatsioonifirmade tegevust).
  • Partnerite otsing ja kontaktiloomise hõlbustamine: üldist laadi päringud, liitude, konsultantide jne. andmed, asukohariigi andmebaasid jmt. Info kontaktandmebaaside ja organisatsioonide kohta, kes tegelevad kontaktide vahendamisega; ettevõtete kokku viimine vajalike kontaktidega neist asutustest; samuti ettevõtteid toetav suhtlus riigiasutustega.
  • Ärimissioonide/seminaride/kontaktürituste/vastuvõttude korraldamine ja korraldamisele kaasa aitamine koostöös KTK, EAS-i, erialaliitude ja muude äriedustusorganisatsioonidega.
  • Ettevõtete seaduslike huvide kaitse probleemide korral asukohariigi ametivõimudega.
  • Tugiteenuseid (konsultatsiooniteenused, krediidiinfo, inkassoteenused, õigusabi, tõlketeenused jne) osutavate ettevõtete kontaktide andmine.
  • Abi info levitamisel, ettevõtet tutvustavate materjalide kättesaadavaks tegemine saatkonna poole pöördujatele.
  • Saatkonna ruumide võimaldamine erialaliitude, ettevõtte/toote esitlusürituste korraldamiseks (s.t. suuremates saatkondades, kus on olemas selleks sobilikud ruumid jne).
 

Võta ühendust

 

 

Margus Rava 

Äridiplomaatia büroo direktori kohusetäitja

Erivolitustega diplomaatiline esindaja Aafrika majandusküsimustes 

 Telefon: 637 7211
margus.rava@mfa.ee

 

Agaate Antson

Äridiplomaatia büroo diginõunik (inglisekeelne Lääne-Euroopa ja Benelux. Digi, e-tervis, ITS. Hajala eestlased)

 Telefon:  637 7219
agaate.antson@mfa.ee

 

Inga Chandilya

Äridiplomaatia büroo nõunik (Põhja- ja Lõuna-Ameerika. Kaitsetööstus. Hajala eestlased)

 Telefon: 637 7236
inga.chandilya@mfa.ee

 

Sirli Kalep

Äridiplomaatia büroo nõunik (Lõuna-Euroopa, Okeaania. Haridus.)

 Telefon: 637 7209
sirli.kalep@mfa.ee

 

Kristel Konsa

Äridiplomaatia büroo nõunik (Ida-Euroopa ja Kesk-Aasia. Logistika ja transport. Aukonsulid. Hajala eestlased.)

 Telefon: 5551 8954
kristel.konsa@mfa.ee

 

Liisbeth Laasik

Äridiplomaatia büroo nõunik (Majandussuhted, statistika.)

 Telefon: 637 7157
liisbeth.laasik@mfa.ee

 

Tuuliki Mardisoo

Äridiplomaatia büroo nõunik (Prantsusekeelne Lääne-Euroopa, Aafrika. Aukonsulid)

 Telefon: 637 7201
tuuliki.mardisoo@mfa.ee 

 

Nora Juurmaa

Äridiplomaatia büroo nõunik (Prantsusekeelne Lääne-Euroopa, Aafrika. Rahvusvahelised organisatsioonid.)

 Telefon: 637 7213
nora.juurmaa@mfa.ee

 

Tiina Tarkus

Äridiplomaatia büroo nõunik (Kesk-Euroopa. Loomemajandus. Aukonsulid)

 Telefon: 637 7210
tiina.tarkus@mfa.ee

 
                            

Maria Golova

Äridiplomaatia büroo nõunik (Saksakeelne Lääne-Euroopa, Põhjala ja Balti riigid. Rohemajandus.)

 Telefon: 637 7262
maria.golova@mfa.ee

 
                           

Priit Turk

Äridiplomaatia büroo nõunik (Aasia. Masina- ja elektroonikatööstus.)

 Telefon: 637 7205
priit.turk@mfa.ee

 
                           

Kristiina Lillestik

Äridiplomaatia büroo nõunik (Lähis-Ida ja Pärsia lahe regioon. Toiduainetetööstus.)

 Telefon: 637 7208
kristiina.lillestik@mfa.ee

 
 

 

 

Viimati uuendatud: 10. Mai 2021

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.