Arengukoostöö ja humanitaarabi

Mis on arengukoostöö?

 

Arengukoostöö (development co-operation) on üldtermin, mis hõlmab endas arenguriikidele suunatud rahalist abi, oskusteabe edasiandmist (tehniline abi), materiaalset abi. Eesti arengukoostöö üldiseks eesmärgiks on aidata kaasa üleilmse vaesuse vähendamisele ja kestliku arengu eesmärkide saavutamisele.

Mondo sihtriikidesse lähetatud vabatahtlikud eksperdid tõdevad, et reeglina toob vabatahtlik töö kaasa ka suure hüppe isiklikus arengus. Fotol vasakul Ukrainas vabatahtlikku tööd teinud kommunikatsiooniekspert Julia Samokhvalova. Foto: Donbass 2019, Nikola Skuridin

 

 

Mis on humanitaarabi?

 

Humanitaarabi on abi, mille eesmärgiks on loodus- või inimtegevusest põhjustatud katastroofide ajal või nende järel inimelude päästmine, inimeste kannatuste vähendamine ja inimväärseks eluks hädavajaliku tagamine, samuti abi, mis on mõeldud nimetatud olukordade ennetamiseks ja nendele reageerimiseks valmisoleku parandamiseks. Humanitaarabi antakse olukorras, kus kohalikud abiandjad on juba ülekoormatud, võimetud või ei soovi tegutseda. Humanitaarabi osutamisel lähtutakse abivajava riigi, territooriumi, ühenduse, režiimi, rühmituse või rahvusvahelise organisatsiooni abipalvest. Humanitaarabi on inimestevahelise universaalse solidaarsuse väljendusvorm ja moraalne kohustus.

ÜRO OCHA ja INSARAG poolt korraldatud EAME (Europe- Africa-Middle East) regionaalne maavärinaõppus ERE2019 novembris 2019 Bakuus, Azerbaidžaanis. Üle 200 osaleja 28 riigist. Õppuse asejuht ja päästemeeskondade staabiõppuse korraldaja olid Eestist, mittetulundusühingust MTÜ Eesti Kriisieksperdid. Nende osalemist toetas Eesti Välisministeerium arengukoostöö ja humanitaarabi vahenditest.

 

Arengukoostöö ja humanitaarabi raames läbi viidud projektidega tutvumiseks külasta Eesti arengukoostöö andmebaasi.  

Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi alusdokumendid

Arengukoostööprojektide rahastamise taotlemiseks
Ülevaade olulisematest muudatustest määruses
Prioriteetriikide maastrateegiad

 

   

 

Arengukoostöö ja humanitaarabi büroo kontaktandmed

 

Tel: 6 377 200
E-post: arenguabi@mfa.ee
Välisministeerium
Islandi väljak 1
15049 Tallinn

Viimati uuendatud: 5. Juuli 2021

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.