Sa oled siin

Töötamine rahvusvahelistes organisatsioonides

Töötamine rahvusvahelistes organisatsioonides


Tsiviilmissioonid

  • Eesti osaleb koostöös rahvusvaheliste organisatsioonide ning liitlasriikidega kriisiennetamise ning ohje missioonidel, mis kujutavad endast nii võimalust kui ka kohustust aidata kaasa stabiilsuse ning demokraatlike väärtuste tugevdamisele Euroopas, Euro-Atlandi piirkonnas ning maailmas laiemalt. Lisaks nähtavuse tõstmisele rahvusvahelisel areenil on osalemine kriisiohje missioonidel Eesti ekspertidele hinnaliseks professionaalsete kogemuste allikaks, mis võimaldab tõhustada Eesti välispoliitiliste eesmärkide täitmist. 
     
  • Loe Eesti osalemisest tsiviilmissioonidel
  • Vabad ametikohad EJKP missioonidel

Valimiste vaatlemine

  • Valimised on funktsioneeriva demokraatia üks põhikomponente. Seetõttu on valimiste vaatlemine oluline osa demokraatia ja inimõiguste Euroopa rahastamisvahendist (EIDHR), mis väljendab Euroopa Liidu eesmärki edendada demokraatiat, inimõiguseid ja õigusriigi põhimõtteid maailmas. Lisaks Euroopa Liidule korraldavad valimisvaatlusi ka OSCE (Demokraatlike Institutsioonide ja Inimõiguste Üksus - ODIHR) ning mõned valitsusvälised organisatsioonid (sh. Carteri Keskus, The Asia Foundation, Human Rights Watch).
  • Euroopa Liidu valimisvaatlusmissioonid
  • Kuidas saada valimiste vaatlejaks?

 

Viimati uuendatud: 27. Aprill 2022

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.