Sa oled siin

Soome Vabariik - V TURULE SISENEMINE

Viimati uuendatud: 07.10.2019

Infoallikad ja partnerite leidmine

Põhjalik informatsioon Soomes ettevõtte rajamise, võimalike toetuste, seadusandluse ja palju muu kohta leiab Soome riigiportaalist.

Eesti organisatsioonid

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus EAS
Ekspordi- ja impordivõimaluste leidmiseks soovitame kontakteeruda EAS-i esindajatega. Helsingis Eesti Majas asuvas EASi esinduses töötavad investeeringute- ja ekspordinõunikuna Pilvi Hämäläinen (telefon: +358 400 903 696; e-post: Pilvi.Hamalainen@eas.ee) ja ekspordinõunikuna Irene Surva-Lehtonen (telefon: +358 447 666 420; e-post: Irene.Surva-Lehtonen@eas.ee). EASi esindajatelt on võimalik küsida infot sihtturu kohta, konsultatsiooni ning teavet konkreetsete koostööpartnerite leidmiseks. 

Turismialaste koostöösoovidega tuleks pöörduda Tallinnas asuvasse EASi turismiarenduskeskusesse (e-post: tourism@eas.ee).

Soome-Eesti Kaubanduskoda FECC - http://fecc.ee/

Soome-Eesti Kaubanduskoda FECC on suurim Eestis tegutsevatest rahvusvahelistest kaubanduskodadest. Koja eesmärgiks on aidata ettevõtjatel luua kontakte FECCi liikmetega ja teiste kaubanduskodadega nig Eesti ühiskonnas laiemalt. Juhataja Ave-Mai Aedna (telefon: +372 56 255 668; e-post: info@fecc.ee)

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda http://www.koda.ee

Kaubandus-Tööstuskoda on Eesti suurim ja mõjukaim ettevõtjaid esindav organisatsioon Eestis. Lisaks ettevõtjate huvide esindamisele, pakutakse mitmeid praktilisi äriteenuseid, korraldatakse koolitusi, kontaktreise ning võetakse vastu erinevate riikide äridelegatsioone. Koda soovib oma tegevuses kaasa aidata Eesti ettevõtete edule ja arenguele nii kodus kui välismaal.

Rahvusvaheline Kaubanduskoda - ICC Eesti https://icc-estonia.ee/

ICC on ülemaailmne äriogranisatsioon, mis ühendab ja esindab rahvusvahelises äris osalejaid kogu maailmas. ICC Eesti on Rahvusvahelise Kaubanduskoja rahvuskomitee. ICC kaitseb liikmete huve ja õigusi Eestis ning nõustab ja koolitab rahvusvahelise äri spetsiifilistes küsimustes, korraldab konverentse ja õppereise ning organiseerib äridelegatsioonide visiite, edendab koostööd ja viib läbi klubilisi üritusi, toetab välisturule sisenemist ja teeb muid tegevusi liikmete huvides.

Eesti Vabariigi Suursaatkond Helsingis http://www.estemb.fi/est
Eesti Vabariigi Helsingi Suursaatkonna poole võib pöörduda koostöösoovidega. Saatkonna majandusdiplomaat tegeleb reeglina üldmajandusküsimustega, ettevõtete info liigub rohekm EAS-i ekspordi- ja investeerimisnõunike kaudu. Küll aga tasub saatkonda teavitada Soome ametivõimudega suheldes tekkinud probleemidest.

Soome organisatsioonid

Soome kaubanduskojad. Soomes on olemas Keskkaubanduskoda (Keskuskauppakamari) ja piirkondlikud kaubanduskojad. Kui on soov leida koostööpartnerit või alustada ettevõtlusega kindlas Soome piirkonnas, siis tasuks pöörduda piirkondliku kaubanduskoja poole.

Soome-Eesti Kaubandusühing SEKY: http://seky.fi/

Ühing, mis tegutseb 1990. aastast, koodanb peamiselt Eestis tegutsevaid Soome ettevõtteid ja Eestist potentsiaalselt huvitatud ettevõtteid. SEKY põhieesmärk on Eesti ja Soome äriringkondade suhete tihendamine ja selleks vastavate kontaktide loomine. Alates 2004. a sügisest annab SEKY kord aastas välja tuhande euro suurust stipendiumi ühele soome keelt ja majandust õppivale Eesti üliõpilasele.

Maakondlikud ELY-keskused ja linnade ettevõtlusametid
Väikestel ja keskmise suurusega ettevõtetel tasuks ühendust võtta vastava maakondliku ELY -keskustega, mis tegelevad ettevõtete nõustamisega alates asutamisest, äriplaanist, finantside leidmisest kuni tööjõuteenusteni välja. Enamasti on nõustamine tasuta.
Linnadel on tihti olemas ka oma ettevõtlusametid, mis samamoodi tasuta ettevõtteid nõustavad. Helsingis on vastav organisatsioon YritysHelsinki, kus on võimalik saada ka eestikeelset nõustamist (Toivo Utso, telefon:+358 9 310 32628; e-post:toivo.utso@hel.fi).

Soome Vabariigi Tallinna Suursaatkond http://www.finland.ee/ ja Finpro https://www.businessfinland.fi/
Soome Vabariigi Tallinna Suursaatkond ja FINPRO teglevad eelkõige Soome ekspordi edendamisega ja reeglina Eesti ettevõtetele ekspordiabi ei osuta. Siiski on teatud juhtudel võimalik saada nende institutsioonide kaudu infot ja leida koostööpartnereid. Saatkonna majandusdiplomaat tegeleb reeglina üldmajandusküsimustega, ettevõtete info aga liigub rohkem FINPRO kaudu.

Riigihanked (avalikud hanked)

Avalikud hanked avalikustatakse Soome Töö- ja Majandusministeeriumi infosüsteemis HILMA.

Riigihangete kohta saab infot ka väljaandest HankintaINFO.

Üheks võimalikuks turustuskanaliks on müük avalikule sektorile ja osalemine riigihanke konkurssidel.

Rohkesti infot avalike hangete kohta leidub riigihangete infokeskuse kodulehel, samuti leidub kasulikku teavet riigi ühishankeettevõtte Hansel OY kodulehel.

Tollipoliitika

Üksikajalik tolliinfo on leitav Soome Tolliameti (Tullihallitus) kodulehel.

Viimati uuendatud: 6. Detsember 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.