Sa oled siin

Soome pendelränne

19.03 hilisõhtul otsustas Soome valitsus lõpetada piiriülese pendelrände Eesti ja Soome vahel. Otsus puudutab neid, kelle püsiv elukoht on Eestis, aga töökoht on Soomes. Nemad ei saa alates 22.03 kell 00:00 Soome siseneda. Soome piiri saavad endiselt ületada need, kellel on Soomes elamisõigus registreeritud, kuid nende suhtes kehtib riiki sisenedes 14-päevane karantiin.

 • Soome saavad alates 22. märtsist siseneda ainult Soomes registreeritud elamisõigusega isikud, samuti vältimatut tööd tegevad inimesed, näiteks tervishoiutöötajad, päästetöötajad, eakate hooldajad ja kaubavedajad.
 • Töö tõttu hädavajadusel reisival inimesel peab olema püsiv tööleping ja tööandja hangitud eriluba mille näitamine piiril tõendab, et reis toimub vältimatu töö tegemiseks. Erandite kirjeldus ja eriluba
 • Juhend piiriületuseks
 • Tõendamiskohustus piiril lasub inimesel, lõpliku otsuse riiki lubamise kohta teeb Soome piirivalve. Kehtib üldine 14-päevane eneseisolatsiooni nõue.

Erandiks on:

Vältimatu töölkäimise eesmärgil on riiki sisenemine lubatud:

 • Tervishoiutöötajatel, päästetöötajatel, eakate hooldajatel
 • Kaubavedajatel ja transporditöötajatel
 • Tungivatel perekondlikel põhjustel reisivatel isikutel
 • Muul vältimatul põhjusel (nt oluline hooldustöö, mis eeldab teisest riigist saabuvat hooldusmeeskonda või hooldustöö viivitamata tegemist).
 • Tõendamiskohustus piiril lasub inimesel. Lõpliku otsuse riiki lubamise kohta teeb piirivalve, aga neil reisijatel tuleb lisaks passile või ID-kaardile kaasas kanda ka dokumenti (näiteks tööleping), mis tõendab reisi eesmärki. Lõpliku otsuse riiki lubamise kohta teeb Soome piirivalve.
 • Reisijatevedu laevadel Tallinn-Helsingi suunal peatati alates 11. aprillist kuni 13. maini. See tuleneb Soome valitsuse otsusest pikendada kehtivaid piiriületuse piiranguid kuni 13. maini. Laevafirmadel soovitati lõpetada piletimüük tavareisijatele Tallinnast Helsingisse 11. aprillist kuni 13. maini ning Tallink, Viking Line ja Eckerö Line on sel suunal piletimüügi oma kodulehtedel peatanud. Finnair on teatanud, et lendab Tallinna ja Helsingi vahel vastavalt nõudlusele – täpsem info saamiseks soovitame pöörduda Finnairi poole.

Vt täpsemalt: https://www.raja.fi/ajankohtaista/ohjeet_rajanylitykseen

 • Alates 11. aprillist jätkub laevadega reisijatevedu ainult suunal Helsingi-Tallinn.
 • Laevafirmad on lõpetanud online piletite müügi. Pileti ostmiseks soovitame laevafirmaga (Tallink, Viking Line, Eckerö) ühendust võtta telefoni või e-kirja teel.
 • Hädavajaliku teenuse osutajad võtab Tallinnast pardale ainult Viking Line.

Kaubaliiklus:

Suured veokid on lubatud (nende jaoks on sadamas eraldi piiriületuskoridor, nagu tavaliselt).

 • Kaubikud suunatakse sõiduautodega samasse piiriületuskoridori ja neid käsitletakse üldjuhul tavaliste piiriületajatena. Kui kaubik veab kaupa, peab ta suutma piirivalvele tõestada, et tegemist on kaubaveoga ning olemas on vajalik kauba saatekiri või muud tõendid Soome partnerilt. 

Transiit:

 • Transiit Helsingi-Tallinn suunal jätkub ehk siis need, kes tulevad tagasi koju Eestisse kaugemalt läbi Soome, saavad seda jätkuvalt teha, kuid oluline on varustada end juba reisi algkohas dokumendiga (näiteks laevapilet), mis tõendab, et reisi lõppsihtkoht on Eesti.
 •  Lubatud on ka liikumine Eestist Soome kaudu Norrasse, kui isikul on Norras elamisõigus.

Kuni 21.03 kell 23:59 saavad Soome siseneda ka piiriülesed töötajad:

 • Piiriüleste töötajatena on käsitletavad isikud, kelle püsiv elukoht on Eestis aga kes käivad kehtiva töölepingu alusel tööl Soomes ning neil ei ole Soomes elamisõigust registreeritud. Nemad peavad piiri ületades tõendama, et neil on kehtiv tööleping Soomes töötamiseks.

*Karantiininõuet ei kohaldata piiriülestele töötajatele. Piiriülene töötaja saab aga siseneda Eestisse vaid üks kord 7 päeva jooksul

 

Viimati uuendatud: 24. Aprill 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.