Sa oled siin

Schengeni viisa ning Eesti pikaajalise viisa taotluste vastuvõtmine esindustes ning välise teenuseosutaja viisakeskustes alates 17. märtsist 2020

Lähtudes Vabariigi Valitsuse korraldusest „Riigipiiri ületamise ajutine piiramine COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse leviku tõttu“ (viide pressiteatele), mis jõustub 17. märtsil 2020, peatub Schengeni viisa ning Eesti pikaajalise viisa taotluste vastuvõtmine esindustes ning välise teenuseosutaja viisakeskustes alates 17. märtsist. See kehtib ka Schengeni viisa taotluste suhtes, mida Eesti menetleb teise liikmesriigi esindamisel.

Erandkorras võivad viisat taotleda järgmised välismaalased:

 

  • kes taotlevad viisat humanitaarkaalutlustel (lähisugulase haigus, matus)
  • kes on seotud vahetult kauba ja tooraine transpordiga
  • kes osutavad tervishoiuteenuseid või muid hädaolukorra lahendamiseks vajalikke teenuseid
  • kelle otsejoones alaneja või üleneja sugulane või abikaasa on Eesti kodanik, Eesti elamisluba või elamisõigust omav isik

Praeguseks hetkeks vastu võetud viisataotluste menetlemisel juhindutakse järgnevast:

 

Schengeni viisa taotlused, mille suhtes ei ole otsust tehtud:

 

  • kui taotletud on ühekordset viisat, mis kehtiks eriolukorra ajal, siis taotlus ja riigilõiv tagastatakse ning taotlus ja biomeetrilised andmed kustutakse viisaregistrist;
  • kui taotletud on mitmekordset viisat, siis väljastatakse see vähemalt kaks kuud pikema kehtivusajaga, arvestades, et taotlejal ei ole võimalik kuni eriolukorra lõppemiseni viisat kasutada.

Schengeni viisa taotlused, mille suhtes on otsus tehtud:

 

  • kui taotlejale on juba väljastatud ühekordne viisa, mis kehtib eriolukorra ajal ning viisakleebis on trükitud ja passi kleebitud, siis Eestisse ei saa ta sellega siseneda kuni eriolukorra lõppemiseni. Järgmine taotlus võetakse menetlusse tasuta, tingimusel, et algset viisat ei ole kasutatud (ei Eestisse ega mujale reisimiseks). NB! Kohaldatakse nende taotlejate suhtes, kes esitasid viisataotluse enne eriolukorra kehtestamist.

Pikaajalise viisa taotlused, mille suhtes ei ole otsust tehtud:

 

  • menetletakse lõpuni ning soovitavalt kehtivuse alguskuupäevaga alates 1. maist 2020.
     
Viimati uuendatud: 16. Märts 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.