Sa oled siin

Venezuela

Venezuela tunnustas Eesti Vabariiki 22.09.1921 Eesti vastuvõtmisel Rahvasteliitu.

Venezuela oli ka üks kiiremaid Eesti Vabariigi taastunnustajaid, teatades sellest 2.09.1991. Venezuela on olnud riikide hulgas, kes ei ole tunnustanud Nõukogude okupatsiooni Balti riikides. Diplomaatilised suhted Venezuela Bolivari Vabariigiga kehtestati 11.07.1994.

Eestit kattis varem Venezuela Bolivari Vabariigi saatkond Helsingis, mida juhtis ajutine asjur pr. Zulay Coromoto Prieto De Rodrigues. Hetkel kaetakse Eestit Oslo saatkonnast, saadikut määratud ei ole.

Vastastikuseid visiite pole Venezuela ja Eesti vahel toimunud, samuti pole sõlmitud lepinguid.

Majandussuhted

 

KAUBAVAHETUS

 

Kaubavahetus Venezuelaga on minimaalne, 2018. aastal eksporditi 14 € eest (2017. aastal 226 000 € väärtuses) ning imporditi 95 000 € väärtuses (2017. aastal import puudus). 2017. aastal eksporditi masinaid ja seadmeid ning toidukaupu. 2018. aastal imporditi peamiselt kakaod ja kakaotooteid. Eesti otseinvesteeringuid on hulgi- ja jaekaubanduses. Venezuela otseinvesteeringuid on Eestis hulgi- ja jaekaubanduses, info ja side sektoris, finants- ja kindlustustegevuses ning kutse-, teadus- ja tehnikaalasesse tegevuses. Eesti e-residentide arv on 29.05.2019 seisuga 93.

Kultuurisuhted

 

  • 2018. aasta aprillis toimus Eesti Loodusmuuseumis Hendrik Relve loeng „Venezuela looduse imed“.
  • 2018. aasta juulis eksponeeriti Balti jaama ootepaviljonis konkursi World Press Photo auhinnatud töid, mille hulgas esitleti ka konkursi peapreemia ja uudisfoto kategooria võitnud Venezuela fotograafi Ronaldo Schemidt’i pilti „Venezuela kriis“.
  • 2013. aasta kevadel Eesti Tarbekunsti ja Disainimuuseumis toimunud näitusel “Mõtle järele: uus Ladina-Ameerika ehe” eksponeeriti ka Venezuela ehtekunstnike loomingut.

 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.