Sa oled siin

Kambodža

viimati uuendatud: 20.03.2018
 
 

Kambodža Kuningriik on tunnustanud Eesti Vabariiki ÜRO kaudu, eraldiseisva dokumendiga seda tehtud ei ole. Eesti Vabariigi ja Kambodža Kuningriigi vahel sõlmiti diplomaatilised suhted 31.08.2005.

Eestit katab Kambodža Suursaatkond Moskvas. Esimese suursaadikuna andis oma volikirja üle T. E. hr Chum Sounry 16. novembril 2006.

Praegune suursaadik T.E. Ker Vicsath esitas volikirjad 24.04.17. Eesti pole Kambodzasse saadikut niumetanud.

Välisministrid Urmas Paet ja Hor Namhong kohtusid Madriidis Euroopa Liidu ja ASEAN välisministrite kohtumise raames 26.05.2010. a.

2011. a maikuus külastas Eestit Kambodža Välisministeeriumi riigisekretär Ouch Borits. Eestist Kambodžasse ei ole kõrgetasemelisi visiite toimunud. Kahepoolsed lepingud puuduvad.

Majandussuhted
 

Eesti kaubanduspartnerite hulgas oli Kambodža 2017.a. 100. kohal (kogukäive 1.3 mln eurot, millest eksport 0.5 mln eurot ja import 0.8 mln eurot).

Ekspordist moodustasid peamise osa elektrimasinad-seadmed (trafod-muundurid, 59%), impordist jalgrattad (29%) ning plastid ja -tooted (44%).

Täpsem info: Eesti Statistikaamet

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.