Sa oled siin

Rahvusvaheline Frankofoonia Organisatsioon

23.-24. oktoobril 2010 Šveitsis, Montreux’s toimunud Rahvusvahelise Frankofoonia Organisatsiooni tippkohtumisel võeti Eesti organisatsiooni vaatlejariigiks.Rahvusvaheline Frankofoonia Organisatsioon

Rahvusvaheline Frankofoonia Organisatsioon (Organisation Internationale de la Francophonie, OIF) ühendab riike ja ühendusi, mille kas ametlikuks või traditsiooniliseks keeleks on prantsuse keel. Organisatsioon asutati 1970. aastal Niamey konventsiooniga ja tema eesmärgiks ei ole ainult prantsuse keele või keelelise ja kultuurilise mitmekesisuse edendamine, vaid ta tegutseb aktiivselt ka rahu, demokraatia ja inimõiguste tagamisel. Samuti töötab organisatsioon hariduse ja jätkusuutliku arengu nimel, toetab soolist võrdõiguslikkust, kodanikuühiskonda ja infotehnoloogiate arengut. Tehakse tihedat koostööd ÜRO ja teiste rahvusvaheliste ühendustega.

Vaatlejastaatus Rahvusvahelises Frankofoonia Organisatsioonis annab Eestile võimaluse tihendada suhteid prantsuskeelsete riikidega, tekib juurde oluline võimalus Eesti tutvustamiseks prantsuskeelses maailmas. Avardub ka poliitiline koostöö prantsuskeelsete partneritega nii Euroopa Liidus kui mujal, suurenev teavituskanalite arv võimaldab tugevdada nendega majanduskoostööd. Tekib lisavõimalusi osaleda prantsuskeelsetes haridusprogrammides.

Rahvusvahelise Frankofoonia Organisatsiooni vaatlejaliikmeks saamiseks tuli esitada OIF eesistujale taotlus, kus Eesti selgitas oma tegevusi ja panust frankofoonia eesmärkide ja missiooni täitmiseks. Taotluse koostas Välisministeerium, kasutades Kultuuriministeeriumi, Haridus- ja Teadusministeeriumi ja mittetulundusühingute abi. Taotluses kirjeldati välispoliitilist tegevust, sidemeid OIF liikmesriikidega ning prantsuse keele ja kultuuri edendamist.

 

Viimati uuendatud: 12. September 2014

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.