Sa oled siin

PRAKTILINE INFO

Viimati uuendatud: 19.12.2016

Autorent. Suuremad autolaenutused on tegevad üle kogu Saksamaa.

Auto laenutamiseks tuleb esitada rahvusvaheliselt kehtiv juhiluba ja isikut tõendav dokument. Tavaliselt on nõutav krediitkaardi olemasolu. Hind sõltub auto margist, aga ka laenutuse liigist (kas konkreetne sihtpunkt, kilometraaž või ajaline limiit) ja aastaajast (suvehooajal on see teenus kallim kui talvel).

Öömaja. Igas väikseimaski Saksa linnas on piisavalt hotelle, kuid siiski on eelnev reserveerimine soovitav (näiteks kasutades internetti: http://www.hrs.de/http://www.hotellerie.de/ või https://www.hotelreservierung.de/). Kindlasti on soovitatav hotelli õigeaegne reserveerimine rahvusvaheliste messide puhul.

Alternatiivina võib soovitada pansionaadilaadset või ka eraviisilist majutust. Vastav informatsioon on muutuv, kuid asjakohast teavet jagavad kõik kohalikud turismiametid. Esimese sammuna võiks pöörduda Saksa Turismikeskuse poole (Deutsche Zentrale für Tourismus) - http://www.germany.travel/en/index.html. Lisaks saab infot ning teha reserveeringuid internetis aadressil http://www.pension.de/index-pc.html.

Raha. Maksevahendina kehtib Saksamaal euro. Kasutada saab nii sularaha kui ka deebet- ja krediitkaarte. Enamlevinud on Mastercard, Maestro, Visa, American Express ja Diners Club. Siiski on mitmeid ostukohti, kus aktsepteeritakse vaid Saksamaal väljaantud pangakaarte ja sularaha.

Jootraha. Kaubamajades, toidupoodides, teatrikassas jne tavaliselt jootraha ei anta, kuid restoranis ja kohvikus on soovitav jätta jootraha vastavalt rahuolule teeninduse ja pakutuga ning lisada arvele kuni 10%. Seda ka taksodes.

Tööpäev. Saksamaa on üks neist riikidest, kus poodide lahtiolekuajad on seaduslikult paika pandud. Siiski viimastel aastatel liberaalsemaks muutunud reeglistik lubab kaupmeestel uksed lahti hoida kella 9.00 kuni 20.00. Erinevused on regiooniti olemas, sest vastavad regulatsioonid on liidumaade kompetentsis. Pühapäeviti on reeglina kõik kauplused ja teenindusasutused suletud. Nädalavahetustel alates laupäeva õhtupoolikust on reeglina võimalik esmatarbekaupu osta bensiinijaamadest või rongijaamadest. Pangad on avatud kella 9.00 kuni 18.00, reedeti kuni 16.00.

Viimati uuendatud: 19. Detsember 2016

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.