Sa oled siin

Praktikaprogramm noortele EL delegatsioonides 2016-2017

EL liikmesriikide väljaõppeprogramm nooremametnikele Euroopa Liidu delegatsioonides

 

Junior Professionals in the EU Delegations (JPD)

2016. aastal jätkub 1984. aastal volinik L. Natale poolt algatatud Euroopa Liidu väljaõppe programm EL delegatsioonides stažeerida soovivatele liikmesriikide nooremametnikele (Junior Professionals in the EU Delegations Programme - JPD).

Programmi eesmärgiks on pakkuda liikmesriikide kodanikele võimalust töötada Euroopa Liidu delegatsioonides. Igale liikmesriigile on programmis eraldatud kaks kohta, millest ühte rahastab Euroopa välisteenistus (EEAS) ja teist Euroopa Komisjon. 2016-2017 toimuva programmi raames on Eestil võimalik ühele kohale esitada kuni 4 kandidaati, lõpliku otsuse langetavad Euroopa välisteenistus ja Euroopa Komisjon. Programm kestab alates märtsist 2016 9 kuud koos pikendamisvõimalusega veel 9 kuuks.

Nõuded programmis osaleda soovijatele:

  • Eesti kodakondsus
  • Magistrikraadiga võrdsustatud kõrgharidus (PDF) EL delegatsioonide tööd puudutavates valdkondades nagu diplomaatia, poliitika analüüs, EL välissuhted ja nendega seotud poliitikad, EL välis- ja julgeolekupoliitika (CFSP), julgeoleku- ja kaitsepoliitika (CSDP), arengukoostöö, majandusküsimused, kaubandus, suhted meediaga, kommunikatsioon, justiitsküsimused, õigusriik, institutsionaalsed küsimused, avalik haldus, keskkond, energeetika, põllumajandus, kalandus, maaelu areng, taristud jne.
  • Väga hea inglise ja/või prantsuse keele oskus, eeliseks mõne EL delegatsiooni asukohariigi keele oskus (hinnangu aluseks Euroopa keeleoskuse võrdlustabel (PDF))
  • Eelis on kandidaatidel, kel on maksimaalselt 4 aastat erialast töökogemust (millest maksimum 1 aasta EEASi, Euroopa Komisjoni või mõne muu EL institutsiooni juures).
  • Täidetud ajateenistuskohustus (kel kohustuslik)

Võimalikud töövaldkonnad Euroopa välisteenistuse poolt pakutavatel kohtadel (PDF) (PDF) EL delegatsioonides:

  • poliitikaküsimused
  • press ja info

Võimalikud töövaldkonnad Euroopa Komisjoni poolt pakutavatel kohtadel (PDF) (PDF) EL delegatsioonides:

  • arenguabi haldamine
  • kaubandus- ja majandusküsimused

Osaleda soovijatel tuleb täita nõutavas vormis avaldus (92.05 KB, DOCX) ning esitada see hiljemalt 30.06.2015 Välisministeeriumi personaliosakonna personaliarenduse ja rahvusvahelise personalipoliitika büroole elektrooniliselt aadressil: Kandidaadid@mfa.ee. Kandideerimisavalduses peab märkima, kas kandideeritakse Euroopa välisteenistuse või Komisjoni poolt pakutavale kohale, lisaks soovitavalt üks või mitu eelistatavat regiooni / rahvusvahelist organisatsiooni.

Sügise jooksul selgitavad Välisministeerium, EEAS, Euroopa Komisjon ning EL delegatsioonid ühiselt välja sobilikud kandidaadid ning kava kohaselt võetakse väljavalitutega ühendust novembris-detsembris. 

Lisainfot programmi kohta on võimalik saada Euroopa välisteenistuse kodulehelt.

 

Viimati uuendatud: 12. Juuni 2015

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.