Sa oled siin

Praktika Välisministeeriumi Euroopa, välismajanduse ja arengukoostöö ning juriidilises osakonnas

Ootame Välisministeeriumi Euroopa osakonda, välismajanduse ja arengukoostöö osakonda ning juriidilisse osakonda

PRAKTIKANTE

 

Meie juures saad näha lähemalt rahvusvaheliste suhete hoidmist ja arengut. Me näitame Sulle, kuidas toimub välispoliitika ja rahvusvaheliste suhete igapäevatöö, andes ainest Sinu tulevaste karjäärivalikute tegemisel. Edukas praktika võib kaasa aidata tulevikus Välisministeeriumisse tööle kandideerimisel.

  • Euroopa osakonnas avaneb Sul võimalus  kaasa aidata Kolme mere algatuse tippkohtumise edukale ettevalmistamisele, panustada regionaalse koostöö alal, Euroopa Liidu üldasjade valdkonnas või hoopis suhtluses Eesti jaoks oluliste Lääne-Euroopa riikidega. 
  • Välismajanduse ja arengukoostöö osakonna äridiplomaatia büroos saad samuti olla abiks Kolme mere algatuse tippkohtumise ettevalmistamisele, arengukoostöö ja humanitaarabi büroos aga panustada teavitustöö tegemisel ning hindamise metodoloogia väljatöötamisel.
  • Juriidilises osakonnas on võimalus kaasa aidata välispoliitiliste otsuste langetamiseks vajaliku juriidilise analüüsi kirjutamisel, välislepingute sõlmimisele, Eesti seisukohtade koostamisele EL õiguse rikkumismenetlustes ja muule põnevale.

Ootame Sinult:

  • kõrgharidust omandamisel, soovitavalt vastavate osakondade tegevusvaldkondadega seotud erialadel (juriidilises osakonnas pakume praktikat eelistatult magistrantidele, äridiplomaatia büroos majandustaustaga praktikantidele ning arengukoostöö ja humanitaarabi büroos ajakirjanduse üliõpilasele)
  • huvi välispoliitika ja rahvusvaheliste suhete vastu
  • väga head eesti ja inglise keele oskust (C1), head teise võõrkeele oskust (B2), soovitavalt saksa või prantsuse keel
  • äridiplomaatia büroo praktikandil vajalik vilumus Exceli kasutamisel 
  • Eesti kodakondsust

Kandideerimiseks palume saata eestikeelne elulookirjeldus (CV) ja motivatsioonikiri aadressile praktika@mfa.ee hiljemalt 1.06.2020.

Motivatsioonikirjas palume märkida osakonna või valdkonna eelistus ja põhjendus ning soovitav praktika alguskuupäev ja kestus.

Praktika toimub suvekuudel ja kestus on vähemalt üks kuu. Praktika Välisministeeriumis on tasustamata.

Lisaküsimustele vastab: Kirsika Pärniste, 637 7323
 

Viimati uuendatud: 22. Mai 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.