Sa oled siin

Nõuded välismaalaste reisidokumentidele

Euroopa Liidu ja Euroopa Majanduspiirkonna liikmesriikide – Austria, Belgia, Bulgaaria, Hispaania, Hollandi, Horvaatia, Iirimaa, Islandi, Itaalia, Kreeka, Küprose, Liechtensteini, Luksemburgi, Läti, Leedu, Malta, Norra, Poola, Portugali, Prantsusmaa, Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome, Taani, Tšehhi, Ungari ning Šveitsi Konföderatsiooni – kodanikud võivad siseneda Eesti territooriumile viisavabalt nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
Juhime teie tähelepanu asjaolule, et juhiluba, posti-, panga- või maksukaardid ei ole kehtivad reisidokumentidena ega isikut tõendavate dokumentidena.

Isikud, kes vajavad viisat ja esitavad reisidokumendi (passi) viisa taotlemiseks Eesti välisesindusse, peavad arvestama järgmisega:

  • reisidokument peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast soovitava viisa perioodi lõppu;
  • reisidokument ei tohi olla vanem kui 10 aastat;
  • reisidokumendis peab olema vähemalt kaks vaba lehekülge;
  • alates 15. eluaastast peab igal isikul olema oma fotoga reisidokument;
  • 7–15-aastasel lapsel, kui ta on kantud vanema reisidokumenti, peab olema vanema reisidokumendis foto. Alla 7-aastasel lapsel, kui ta on kantud vanema reisidokumenti, ei pea olema fotot vanema reisidokumendis.

Lapse viisataotluse juurde, kes ei reisi koos vanemaga, tuleb esitada vanemate notariaalselt tõestatud nõusolek, kas lapse reisimiseks päris üksi või koos konkreetse saatjaga.

Kui reisidokument ei vasta eelpooltoodud nõuetele, loetakse viisataotlus vastuvõetamatuks ja viisataotlust ei menetleta.

Isikud, kes viisat ei vaja, peavad piiriületusel esitama kehtiva reisidokumendi, mis annab kasutajale õiguse piiri ületada ning vastab järgmistele kriteeriumidele:

  • reisidokument kehtib vähemalt kolm kuud pärast liikmesriikide territooriumilt lahkumise kavandatavat kuupäeva. Põhjendatud erakorralisel juhul võib sellest nõudest siiski loobuda;
  • reisidokument on väljastatud viimase kümne aasta jooksul;
  • 7–15-aastasel lapsel, kui ta on kantud vanema passi, peab olema vanema passis foto.

Reisidokumentide tunnustamine Välisriigi reisidokumendi tunnustamine on aluseks sellele, kas reisidokumenti kasutav isik saab Eestisse siseneda või mitte.

Kõigi Schengeni liikmesriikide, sh Eesti tunnustamisotsused on leitavad Euroopa Komisjoni kodulehelt.
Lisatud otselingid erinevate reisidokumentide tunnustamise kohta:
Travel documents issued by third countries and territorial entities (Part I)
Travel documents issued by Member States (Part II)
Travel documents issued by international organisations and other entities subject to international law (Part III)
List of known fantasy and camouflage passports
List of residence permits issued by member states
Viimati uuendatud: 14. September 2021

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.