Sa oled siin

Euroopa Liidus kehtestatud ja jõus olevatest sanktsioonidest

Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal pani Eesti aluse EL sanktsiooniveebile (EU Sanctions Map), mis koondab infot kõikide sanktsioonirežiimide kohta, mille on kehtestanud Euroopa Liit või ÜRO. Sanktsiooniveeb annab ülevaate kõikidest sanktsioonirežiimidest, mis kohalduvad EL jurisdiktsioonis. Alates jaanuarist 2018 haldab sanktsiooniveebi Euroopa Komisjon.

Euroopa Liidu Teatajas on avaldatud kõikides Euroopa Liidu ametlikes keeltes rahvusvahelisi sanktsioone kehtestavad Euroopa Liidu Nõukogu otsused ja Euroopa Liidu Nõukogu vahetult kohalduvad määrused, mille alusel rakendatakse teatud piiravaid meetmeid. Kui sanktsioone kehtestavatesse õigusaktidesse on tehtud muudatusi, saab seda samuti kontrollida EL Teatajast.

Kasulikke viiteid:

 

Viimati uuendatud: 18. Juuni 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.