Sa oled siin

Välisministeeriumi juhtkond

Välisministeeriumi kantsler Jonatan Vseviov

Kantsler Jonatan Vseviov

 

Kantsler juhib ministeeriumi struktuuriüksuste tööd ja korraldab ministeeriumi asjaajamist. 

Jonatan Vseviov asus Välisministeeriumi kantslerina ametisse 2021. aasta veebruaris. 
Enne praegust töökohta oli Vseviov alates 2018. aasta augustist Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides. 

Aastail 2008–2018 töötas Vseviov Eesti Kaitseministeeriumis, kus ta tõusis kantsleri ametikohale. Enne kantsleriks määramist 2016. aasta jaanuaris oli Vseviov kaitseplaneerimise asekantsler, kaitsepoliitika asekantsleri kohusetäitja ja poliitika planeerimise osakonna direktor. Kaitseministeeriumis töötades mängis Vseviov Eesti kaitsepoliitika riigisiseses ja rahvusvahelises kujundamises juhtivat rolli. Ta on kirjutanud „Riigikaitse laia käsitluse kontseptsiooni“ (2009) ja „Riigikaitse strateegia“ (2010) – dokumendid, mis tõid kaasa olulisi kontseptuaalseid muudatusi Eesti kaitse korralduses. 2012. aastal oli ta riigikaitse arengukava (2013–2022) peamiste koostajate seas. Ta on tegelenud NATO praeguse heidutus- ja kaitsehoiaku väljatöötamisega, sealhulgas NATO suurendatud kohaloleku rakendamisega Balti riikides ja Poolas.

Jonatan Vseviov on läbinud ajateenistuse ja ta on reservohvitser. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli politoloogia osakonna ja omandanud Georgetowni Ülikoolis julgeoleku-uuringute erialal kiitusega magistrikraadi.

Jonatan Vseviov on Kaitseministeeriumi III klassi teeneteristi, Teabeameti I klassi teenetemärgi ja Kaitseväe teeneteristi (autasustatud kahel korral) kavaler. 

 

Poliitikaküsimuste asekantsler Rein Tammsaar

 

Poliitikaküsimuste asekantsler suunab ministeeriumi kogu poliitilise valdkonna, sh poliitika planeerimise osakonna tööd.

Rein Tammsaar alustas tööd Välisministeeriumi poliitikaküsimuste asekantslerina septembris 2020. Enne seda oli ta suursaadik ja Eesti alaline esindaja Euroopa Liidus juures. Rein Tammsaar on töötanud Välisministeeriumis erinevatel ametikohtadel aastast 1994. Aastatel 2004–2010 töötas ta nõunikuna Euroopa Liidu kõrge esindaja (Javier Solana) poliitikaüksuses, 2011–2015 oli ta vanemnõunik ELi delegatsioonis Venemaal. Aastatel 2015–2017 nõustas ta peaminister Taavi Rõivast ja Jüri Ratast välispoliitika küsimustes. Enne suursaadikuks nimetamist Eesti alalise esinduse Euroopa Liidu juures töötas Rein Tammsaar poliitika planeerimise osakonna peadirektorina.

Rein Tammsaar on lõpetanud Tallinna Pedagoogika Ülikooli vene keele ja kirjanduse erialal. Tal on magistrikraad politoloogias Moskva Rahvusvaheliste Suhete Instituudist. Ta on lõpetanud ka diplomaatide koolid Eestis ja Hispaanias ning õppinud Tartu Ülikooli doktorantuuris politoloogiat.

 

Välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Andres Rundu

 

Välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler suunab välismajanduse ja arengukoostöö osakonna tööd ning nõustab ministeeriumi juhtkonda ja struktuuriüksusi välismajanduse ja arengukoostöö küsimustes.

Andres Rundu alustas tööd välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantslerina novembris 2018. Enne asekantsleri ametikohale asumist oli ta lühikest aega poliitika planeerimise osakonna nõunik. Aastatel 2013–2018 oli ta suursaadik Portugali Vabariigis (kaasakrediteering Maroko Kuningriiki). Andres Rundu on töötanud mitmesugustel ametikohtadel Välisministeerumis aastast 1992. 

Andres Rundu on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi matematika ja füüsika õpetaja erialal. Lisaks on ta õppinud Eesti ja Hispaania diplomaatide koolis.

 

Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer

 

Euroopa Liidu küsimuste asekantsler suunab Euroopa Liidu osakonna tööd, koordineerib ministeeriumi Euroopa Liidu alast suhtlemist teiste valitsusasutustega ja Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoniga ning vajaduse korral esindab ministeeriumi sellealastel kohtumistel. Samuti osaleb Euroopa küsimuste asekantsler ministeeriumi esindajana Euroopa Liidu koordinatsioonikogu töös ja nõustab ministeeriumi juhtkonda ning struktuuriüksusi Euroopa Liidu üldküsimustes.

Märt Volmer on töötanud Euroopa küsimuste asekantslerina alates 1. jaanuarist 2020. Aastatel 2015–2019 oli ta Eesti suursaadik Taani Kuningriigis, asukohaga Kopenhaagenis. Enne seda töötas ta Eesti Vabariigi peaministri nõunikuna rahvusvaheliste suhete ja välispoliitika alal. Märt Volmer on töötanud Välisministeeriumis mitmesugustel ametikohtadel alates 1992. aastast. 

Märt Volmer on lõpetanud Tallinna Ülikooli kehakultuuri eriala, misjärel siirdus õppima Eesti diplomaatide kooli. Märt Volmeril on magistrikraad ärijuhtimises (Estonian Business School). 

 

Juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler Erki Kodar

 

Juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler suunab juriidilise osakonna ja konsulaarosakonna tööd ning nõustab ministeeriumi juhtkonda ning struktuuriüksusi juriidilistes ja konsulaarküsimustes, sealhulgas rahvusvahelise õiguse küsimustes.

Erki Kodar töötab Välisministeeriumis juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantslerina alates 1. septembrist 2019. Enne Välisministeeriumisse tulekut töötas ta Kaitseministeeriumis õigus- ja haldusküsimuste asekantslerina, NATO ja Euroopa Liidu osakonna juhataja ning õigusosakonna juhatajana ja juristina. Ta on olnud aastatel 2005–2017 Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas õppeülesande täitja. 

Erki Kodar on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, omandanud ka magistrikraadi Ameerika Ühendriikide Maaväe Sõjakolledžis strateegia juhtimise erialal. Erki Kodar on Kaitseministeeriumi kuldrinnamärgi (2014) ja hõberinnamärgi (2009) kavaler. 

 

Haldusküsimuste asekantsler Olavi Seisonen

 

Haldusküsimuste asekantsler suunab rahandusosakonna, haldusosakonna ja infotehnoloogia osakonna tööd ning nõustab ministeeriumi juhtkonda ja struktuuriüksusi haldus- ja administratiivküsimustes. Samuti kavandab ta ministeeriumi administratiiv- ja finantspoliitikat ning infotehnoloogia põhisuundi. Ta on ka välisministeeriumi esindaja vastavates siseriiklikes nõukodades (Riigi tugiteenuste keskuse nõukoda, Riigi kinnisvara nõukoda jt).

Enne välisministeeriumi haldusküsimuste asekantsleri ametikohale asumist 1. novembril 2021 töötas Olavi Seisonen välisministeeriumi rahandusosakonna peadirektorina. Varem on ta töötanud rahandusministeeriumi seire ja mõjude hindamise juhi ning riigieelarve osakonna nõunikuna. Ta on töötanud ka Tallinna vangla järelevalve osakonna juhatajana ning mitmel ametikohal justiitsministeeriumis.

Olavi Seisonenil on magistrikraad Tallinna Tehnikaülikoolist avaliku sektori majanduse erialal ning diplom haldusjuhtimises Sisekaitseakadeemiast.

 
Viimati uuendatud: 1. Juuni 2022

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.