Sa oled siin

Maksu- ja tolliameti nõuded

Strateegilise kauba seaduse § 78 lg 1 kohaselt teatatakse sõjalise kauba ja EL Nõukogu määruse (EÜ) 428/2009 I lisa 5. kategooria II osas loetletud, kuid IV lisas nimetamata kahesuguse kasutusega kauba edasitoimetamisel Euroopa Liidu liikmesriigist Eestisse või Eestist Euroopa Liidu liikmesriiki eriloa, kauba ja selle teekonna täpsed andmed elektrooniliselt või faksi teel tollile vähemalt 24 tundi enne kauba üle Eesti tollipiiri toimetamist.

Teatised tuleb esitada vähemalt 24 h enne strateegilise kauba või kahese kasutusega kauba Eesti riigipiiri ületust esmaspäevast neljapäevani 8 – 16 ja reedel 8 – 15, v.a riiklikud pühad. Tollil on õigus nõuda tolliläbivaatuseks kauba, saatedokumentide, sisse- või väljaveolitsentsi jm esitamist.

Täpsemat infot leiab http://www.emta.ee/?id=1372

Teavitamise vorm asub siin Strateegilise kauba edasitoimetamise teatis (PDF)
 

Viimati uuendatud: 29. Mai 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.