Sa oled siin

LMN VAK-i istungid Eesti eesistumise perioodil

Eesti eesistumise jooksul 2014-15 toimus 5 LMN Vanemametnike Komitee (VAK) istungit.

Esimene VAK-i istung leidis aset Tallinnas 29-30.septembril 2014. Põhimõtteliselt kiideti heaks organisatsiooni 2015.aasta eelarve. Toimus ümarlaud LMN teise pikaajalise prioriteedi säästev ja edukas piirkond üle.

Teine VAK-i istung oli 2-3.detsembril Stockholmis. Peeti ümarlaud esimese pikaajalise prioriteedi piirkondlik identiteet asjus. VAK kohtus LMN-i vaatlejariikidega ja strateegiliste partneritega.

Kolmas VAK-i istung korraldati Tallinnas 2-3.veebruaril 2015. Toimus ümarlaud LMN-i kolmanda pikaajalise prioriteedi turvatud ja ohutu regioon osas. Peeti iga-aastased konsultatsioonid EL- i teenistustega.

Neljas VAK-i istung oli Tallinnas 23-24.aprillil. VAK kohtus Läänemeremaade organiseeritud kuritegevuse vastase rakkerühma esindajatega. Kinnitati LMN-i 2014. aasta finantstulemused.

Viies ja viimane VAK-i istung peeti Tallinnas 4.juunil. Kinnitati Teatis LMN-i Nõukogule koos lisaga, milles võetakse kokku organisatsiooni tegevus selle pikaajaliste prioriteetide elluviimisel Eesti eesistumise aasta jooksul. LMN-i merenduspoliitika ekspertgrupi tegevust pikendati 3 aasta võrra.

VAK-i istungitel käsitleti ka paljusid muid jooksvaid küsimusi.

Viimati uuendatud: 8. Juuli 2015

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.