Sa oled siin

Laeva- ja lennuloa taotlemine

Laevaluba

Välisriigi riiklikke ülesandeid täitev laev, samuti ka uurimistöid teostav laev vajab luba sisenemiseks Eesti territoriaalvetesse, sisemerre ning saabumiseks sadamasse.  

Sõjalaevade korral tuleb laevaloa taotlus edastada läbi Eestis asuva välisriigi esinduse Kaitseministeeriumile (lähem info Kaitseministeeriumi kodulehel). Riigid, kellel puudub Eestis oma diplomaatiline esindus, võivad taotluse esitada Eesti Vabariigi välisesindusse, kust taotlus edastatakse Kaitseministeeriumile. 

Taotlus tuleb esitada vähemalt 5 tööpäeva enne laeva kavandatud sisenemist Eesti territoriaalvetesse.

Muude laevade puhul tuleb taotlus esitada Välisministeeriumile (taotlusankeet (94.24 KB, PDF)). Riigid, kellel puudub Eestis oma diplomaatiline esindus, võivad taotluse esitada Eesti Vabariigi välisesindusse, kust see edastatakse Välisministeeriumile.

Taotlus tuleb esitada vähemalt 14 kalendripäeva enne laeva kavandatud sisenemist Eesti territoriaalvetesse.

Mereuuringuloa taotlus tuleb esitada Keskkonnaministeeriumile (keskkonnaministeerium@envir.ee). Täpsem info on leitav Keskkonnaministeerium kodulehelt

Lennuluba

Välisriigi riiklikke ülesandeid täitev õhusõiduk vajab luba sisenemiseks Eesti õhuruumi, maandumiseks Eesti territooriumil või sellest ülelennuks.

Militaar-, tolli- ja politseilennukite korral tuleb taotlus edastada läbi Eestis asuva välisriigi esinduse Kaitseministeeriumile (lähem info Kaitseministeeriumi kodulehel). Riigid, kellel puudub Eestis oma diplomaatiline esindus, võivad taotluse esitada Eesti Vabariigi välisesindusse, kust taotlus edastatakse Kaitseministeeriumile.

Taotlus tuleb esitada vähemalt 5 tööpäeva enne kavandatud lendu.

Muude õhusõidukite korral tuleb taotlus esitada Välisministeeriumile (taotlusankeet (104.54 KB, PDF)). Riigid, kellel puudub Eestis oma diplomaatiline esindus, võivad taotluse esitada Eesti Vabariigi välisesindusse, kust see edastatakse Välisministeeriumile.

Taotlus tuleb esitada vähemalt 5 tööpäeva enne kavandatud lendu.

Viimati uuendatud: 23. Oktoober 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.