Sa oled siin

Laeva- ja lennuloa taotlemine

LAEVALUBA

Välisriigi riiklikke ülesandeid täitev laev, samuti uurimistöid teostav laev ja välisriigi sõjalaev vajavad luba sisenemiseks Eesti territoriaalvetesse, sisemerre ning saabumiseks sadamasse.

Sõjalaeva korral tuleb taotlus esitada läbi Eestis asuva välisriigi esinduse Kaitseministeeriumile (täpsem info: http://www.kmin.ee/et).

Mereuuringute tegemiseks tuleb mereuuringuloa taotlus ja sellega seotud laevaloa taotlus esitada Keskkonnaministeeriumile (täpsem info: http://www.envir.ee)

Muudel mitteärilisel eesmärkidel kasutatava välisriigi laevade sisenemiseks Eesti Vabariigi sisemerre tuleb loa taotlus esitada diplomaatiliste kanalite kaudu Välisministeeriumile (taotlusankeet (94.24 KB, PDF)). Riigid, kellel puudub Eestis oma diplomaatiline esindus, võivad taotluse esitada Eesti Vabariigi välisesindusele, kust see edastatakse Välisministeeriumile.

Taotlus tuleb esitada vähemalt 14 kalendripäeva enne laeva kavandatavat sisenemist.

RAHUMEELNE LÄBISÕIT TERRITORIAALMEREST

Välisriigi sõjalaeva või muul riiklikul mitteärilisel eesmärgil kasutatava välisriigi laeva Eestis territoriaalmerest rahumeelse läbisõidu kavatsusest peab välisriigi diplomaatiline esindus teavitama Välisministeeriumi 48 h enne laeva läbisõitu. Teates tuleb märkida laeva nimi, tüüp ja muud nõutavad tundemärgid, läbisõidu alguse ja lõpu aeg ning koht. Teate palume edastada e-postile: vminfo@vm.ee

LENNULUBA

Välisriigi riiklikke ülesandeid täitev õhusõiduk vajab luba sisenemiseks Eesti õhuruumi, maandumiseks Eesti territooriumil või sellest ülelennuks.

Militaar-, tolli- ja politseilennukite korral tuleb taotlus läbi Eestis asuva välisriigi esinduse edastada Kaitseministeeriumile (täpsem info: http://www.kmin.ee/et).

Õhusõidukitele, mis teostavad lende seoses välisriigi riigipea või valitsusliikme ametliku visiidiga, muu välispoliitiliselt olulise ametliku visiidiga või muud diplomaatilise missiooniga seotud lennuga (eriotstarbelised lennud), tuleb lennuluba taotleda Välisministeeriumist. Taotlus (taotlusankeet (104.54 KB, PDF)tuleb esitada läbi Eestis asuva välisriigi esinduse 5 tööpäeva enne kavandatavat lendu. Riigid, kellel puudub Eestis oma diplomaatiline esindus, võivad taotluse esitada Eesti Vabariigi välisesindusse, kust taotlus edastatakse Välisministeeriumile.

Välisriik võib taotleda eriotstarbelisteks lendudeks ka mitmekordset lennuluba kestvusega kuni üks aasta. Kuni aastase lennuloa taotlemiseks tuleb taotlus esitada välisriigi Eestis asuva esinduse kaudu Välisministeeriumile, lisades õhusõidukite andmed. Riigid, kellel ei ole Eesti esindust, võivad taotluse esitada Eesti välisesindusele, kust see edastatakse Välisministeeriumile.

 

Viimati uuendatud: 10. November 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.