Sa oled siin

Konkurss vahekohtu liikme kandidaadi ametikohale

Välisministeerium kuulutab välissuhtlemisseaduse § 9 lõike 5 punkti 3 alusel välja konkursi järgmisele ametikohale:

Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest
väljaastumise lepingu alusel moodustat
ava
VAHEKOHTU LIIKME KANDIDAAT

Vahekohtu moodustamist ja töökorda reguleerivad Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriigi Euroopa Liidust ja Euroopa Aatomienergiaühendusest väljaastumise lepingu artiklid 170–181 ja IX lisa. Euroopa Komisjon loob 30 isikust koosneva Euroopa Liidu kandidaatide kogumi. Vahekohtu liikmete nimekirja pakuvad EL ja Ühendkuningriik kumbki kümme isikut ning täiendavalt EL ja Ühendkuningriik ühiselt viis. Iga vaidluse lahendamiseks moodustatakse selle nimekirja põhjal 5-liikmeline vahekohus. Kui pooled ei lepi kokku teisiti, toimub istung Haagis Alalise Vahekohtu ruumides.

Vahekohtu liikmeks sobivad ainult isikud, kelle sõltumatus on väljaspool kahtlust. Vahekohtu liikmeks ei sobi EL institutsioonide ega liikmesriigi valitsuse liikmed, ametnikud või muud teenistujad. Vahekohtu liikme kandidaadi esitab Euroopa Komisjonile Vabariigi Valitsus. Euroopa Komisjon langetab lõpliku valiku vahekohtu EL kandidaatide kohta.

Kõikidelt kandidaatidelt eeldame:

 

  • Eesti Vabariigi kodakondsust;
  • vähemalt riiklikult tunnustatud magistrikraadi õigusteaduses, sellele vastavat kvalifikatsiooni Eesti Vabariigi haridusseaduse § 28 lõike 22 tähenduses või sellele vastavat välisriigi kvalifikatsiooni;
  • suurepäraseid õigusalaseid teadmisi, sh väga häid teadmisi Euroopa Liidu õigusest ja rahvusvahelisest avalikust õigusest;
  • suurepärast inglise keele oskust;
  • kõrgeid kõlbelisi omadusi;
  • vahekohtuniku tööks vajalikke võimeid ja isikuomadusi;
  • suutlikkust töötada rahvusvahelises keskkonnas;
  • on tunnustatud ja kogenud jurist.

Kandideerimiseks palume saata sooviavalduse, elulookirjelduse (CV), haridust (ka asjakohast täiendharidust) tõendava dokumendi koopia, võimalusel võõrkeelte oskuse taset näitavate tõendite koopiad hiljemalt 09.08.2020 Välisministeeriumi personaliosakonda: personaliosakond@mfa.ee.

Lisainfo: arnika.kalbus@mfa.ee

Viimati uuendatud: 13. Juuli 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.