Sa oled siin

Konkurss kahele tähtajalisele nooremametniku kohale Euroopa Liidu delegatsioonides 2019 - 2021

Euroopa välisteenistuse (EEAS) ja Euroopa Komisjoni eestvõttel leiab aset EL liikmesriikidest pärit väljapaistvatele nooremametnikele suunatud kõrgetasemeline väljaõppe programm, mis võimaldab töötada EL delegatsioonides üle maailma.

2019 – 2021 nooremametniku programmi raames pakuvad Euroopa välisteenistus ja Euroopa Komisjon vahetut töökogemust 54 nooremametnikule (2 kohta liikmesriigi lõikes), 27 neist poliitika-, pressi ja info valdkondades ning 27 kohta arenguabi, kaubanduse ja majanduse valdkondades.  Programm kestab 12 kuud pikendamisvõimalusega järgnevaks 12 kuuks.  Valituks osutunud nooremametnikele pakutakse tähtajalist ametikohta ühes 140st EL delegatsioonist üle maailma. 

Nõuded kandideerimisel:

 • Eesti kodakondsus
 • Magistrikraadiga võrdsustatud kõrgharidus EL delegatsioonide tööd puudutavates valdkondades nagu diplomaatia, poliitika analüüs, EL välissuhted ja nendega seotud poliitikad, EL välis- ja julgeolekupoliitika (CFSP),  julgeoleku- ja kaitsepoliitika (CSDP), arengukoostöö, majandusküsimused, kaubandus, suhted meediaga, kommunikatsioon, justiitsküsimused, õigusriik, institutsionaalsed küsimused, avalik haldus, keskkond, energeetika, põllumajandus, kalandus, maaelu areng, taristud jne.
 • Väga hea inglise ja/või prantsuse keele oskus, teiste keelte oskus on konkursil eeliseks
 • Kandideerijatelt eeldatakse sügavat huvi ja kõrget motivatsiooni töötada Euroopa Liidu heaks
 • Tööalane kogemus, töö vabatahtlikuna ning avaldatud artiklid tulevad kandideerimisel kasuks
 • Täidetud ajateenistuskohustus (kel kohustuslik)

Kandideerimisel tuleb täita nõutavas vormis avaldus (83.61 KB, DOCX) ning esitada see hiljemalt 31.01.2019 Välisministeeriumi personaliosakonna personaliarenduse ja rahvusvahelise personalipoliitika büroole elektrooniliselt aadressil: Kandidaadid@mfa.ee.

Kandideerimisavalduses palub Euroopa välisteenistus märkida kolm regiooni või riigi eelistust, kus EL on delegatsiooniga esindatud ning tuua välja, millises töövaldkonnas konkursil osaleja soovib töötada: poliitika, pressi ja info valdkond (üksikasjalikuma loetelu väljaõppe- ja töövaldkondadest leiad siit (PDF));
arenguabi, kaubanduse ja majandusküsimuste valdkond (üksikasjalikuma loetelu väljaõppe- ja töövaldkondadest leiad siit (14.45 KB, PDF)).

2019 - 2021 toimuva programmi raames võime EL liikmesriigina esitada ühele kohale 2 - 4 kandidaati.  Lõpliku otsuse pakkuda kandidaatidele EL delegatsioonis nooremametniku kohta langetavad Euroopa välisteenistus ja Euroopa Komisjon. 

Nooremametnike programmis osalejatele võimaldatakse EL delegatsiooni tähtajalisele ametikohale asumisel järgmisi hüvitisi:

 • stipendium € 1,375.00 kuus;
 • elukoha hüvitis € 1,058.00 kuus;
 • delegatsiooni asukoha raskusastmest tulenev hüvitis 10% -35% ulatuses lisaks juba mainitud hüvitistele

Samuti,

 • stažeerimise alustamisel, kolimise ühekordset hüvitist € 2,166.00;
 • sõidukulude hüvitist € 2,644.00 12-kuulise stažeerimisperioodi lõikes;
 • terviskindlustuse hüvitist € 705.00 12-kuulise stažeerimisperioodi lõikes 

Maikuu algul teavitab Välisministeerium kandidaatidele konkursi eelvaliku tulemustest ning hiljemalt juuni lõpuks 2019 selguvad Euroopa välisteenistuse, Euroopa Komisjoni ning EL delegatsioonide koostöös ametikohtadele valitud nooremametnikud.  

Lisainfot programmi kohta on võimalik leida Euroopa välisteenistuse kodulehelt.

Viimati uuendatud: 9. Jaanuar 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.