Sa oled siin

Konkurss juristi ametikohtadele

Välisministeeriumisse on oodatud kandideerima

JURISTID

Kui Sul on huvi Eesti ja rahvusvahelise koostöö korraldamise vastu, ning Sul on teadmised ja kogemused rahvusvahelise õiguse, Euroopa Liidu õiguse, rahvusvaheliste sanktsioonide või avaliku ja välisteenistusega seotud valdkondades, siis ootame Sind kandideerima Välisministeeriumisse juristiks.

Erinevate ametikohtade põhiülesanneteks on välislepingute koostamine, valdkonna õigusloomes osalemine, rahvusvahelise õiguse küsimuste lahendamine; EL Kohtu menetluses ja rikkumismenetlustes Eesti seisukoha koostamine, rahvusvaheliste sanktsioonidega seotud ja teenistusalaste õigusküsimuste ja õigusaktide eelnõude koostamine ja kooskõlastamine ning juriidiliste probleemide lahendamisel osalemine. Jurist võetakse diplomaatilisele ametikohale välisteenistuse seaduse alusel ning mittediplomaatilisele ametikohale avaliku teenistuse seaduse alusel.

Eduka kandideerimise eeldused

 

  • Eesti kodakondsus
  • magistrikraad õigusteaduses või sellele vastav kvalifikatsioon
  • eelnev juriidiline töökogemus tegevusvaldkonnas ja/või avalikus teenistuses
  • väga hea analüüsi- ja argumenteerimisoskus, kirjalik eneseväljendusoskus
  • väga hea eesti ja inglise keele oskus (C1)
  • hea pingetaluvus ning kohusetunne

Avaliku konkursiga soovime täita mitmeid vakantseid ametikohti nii juriidilises kui personaliosakonnas. Töökoht asub Tallinna kesklinnas ja põhipuhkuse kestus on 35 päeva.

Kandideerimiseks palume saata eestikeelse elulookirjelduse (CV) ja motivatsioonikirja koos palgasooviga e-posti aadressile: kandideerin@mfa.ee 

Dokumente ootame hiljemalt 15.05.2021

Lisainfo: Maria Evert , 637 7327
 

Viimati uuendatud: 19. Aprill 2021

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.