Sa oled siin

Konkurss Euroopa Kohtu kohtuniku kandidaadi ametikohale

Välisministeerium kuulutab Vabariigi Valitsuse reglemendi § 12 punkti 2 alusel välja konkursi järgmisele ametikohale:

EUROOPA KOHTU KOHTUNIKU KANDIDAAT

Euroopa Kohtu kohtunik valitakse isikute hulgast, kelle sõltumatus on väljaspool kahtlust ning kellel on oma riigi kõrgeimatesse kohtunikuametitesse nimetamiseks nõutav kvalifikatsioon või kes on tunnustatud ja pädevad juristid. Ametisse nimetamine toimub Euroopa Liidu liikmesriikide valitsuste ühisel kokkuleppel kuueks aastaks pärast konsulteerimist Euroopa Liidu toimimise lepingu artikli 255 alusel loodud komiteega, mille ülesandeks on esitada arvamus kandidaatide sobivuse kohta kohtuniku ametikohale. Euroopa Kohtu kohtuniku kandidaadi esitab Vabariigi Valitsus. Kohtuniku ametiaeg algab oktoobris 2021.

Kõikidelt kandidaatidelt eeldame:

  • Eesti Vabariigi kodakondsust
  • vähemalt riiklikult tunnustatud magistrikraadi õigusteaduses, sellele vastavat kvalifikatsiooni Eesti Vabariigi haridusseaduse § 28 lõike 22 tähenduses või sellele vastavat välisriigi kvalifikatsiooni
  • suurepäraseid õigusalaseid teadmisi, sh väga häid teadmisi Euroopa Liidu õigusest
  • inglise ja prantsuse keele oskust
  • kõrgeid kõlbelisi omadusi, kohtunikutööks vajalikke võimeid ja isikuomadusi
  • suutlikkust töötada rahvusvahelises keskkonnas
  • vähemalt 10 aastat juriidilise töö kogemust

Kandideerimiseks palume saata sooviavalduse, elulookirjelduse (CV), haridust (ka asjakohast täiendharidust) tõendava dokumendi koopia, võimalusel võõrkeelte oskuse taset näitavate tõendite koopiad personaliosakond@mfa.ee hiljemalt 13.07.2020

Lisaküsimustele vastab: Nele Grünberg nele.grunberg@mfa.ee

Viimati uuendatud: 1. Juuni 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.