Kolme mere välisministrite videokohtumine

Juunikuu viimasel päeval, 30. juunil kutsub Eesti välisminister Urmas Reinsalu Kolme mere välisministreid osalema kõrgetasemelisel videokonverentsil, et arutada Aadria, Musta ja Läänemerega piirnevate riikide omavahelisi ja regionaalseid suhteid, sealhulgas majanduse elavdamist ja arengut. Kolme mere algatus on presidentide poolt ellu kutsutud formaat, kus iga-aastased tippkohtumised toimuvad presidentide tasemel. Esimene ministrite tasemel kohtumine toimus eelmise aasta sügisel Poolas.

Eesti initsiatiivil toimuva teise ministrite kohtumise eesmärk on arutada valitsustevahelise koostöö edendamise võimalusi Kolme mere piirkonnas ning täitevvõimu ulatuslikumat kaasamist initsiatiivi, et tõhustada piiriülese koostöö, majanduskeskkonna ja rahvusvaheliste taristuprojektide arendamist.

Eesti on liitunud ka Kolme mere investeerimisfondiga, mille eesmärk on rahastada Kesk- ja Ida-Euroopa ambitsioonikaid taristuprojekte energia, transpordi ja digivaldkondades.

30. juunil toimuv välisministrite videokonverents valmistab ühtlasi ette 19.–20. oktoobril Tallinnas võõrustatavat viiendat Kolme mere tippkohtumist ja kolmandat ärifoorumit, mis toob Eestisse riigipead, kõrgetasemelise ärikogukonna ning tippametnikud Euroopast ja Ameerika Ühendriikidest.

 

 

Viimati uuendatud: 26. Juuni 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.