Sa oled siin

Kolmandate riikide kaubanduskaitsealase tegevuse jälgimine

Olukorras, kus rahvusvahelises kontekstis algatatakse üha enam juurdlusi kaubanduskaitsemeetmete kehtestamiseks EL-i ekspordi vastu, on Komisjon oma ülesandeks seadnud jälgida tähelepanelikult toimuvat ja vajadusel sekkuda juurdlusesse kui huvitatud osapool, et juba eos võtta ette samme liikmesriikide tööstuste ja valitsuste kaitseks.

Komisjonil on kolm tegevussuunda:

  • jälgib kolmandate riikide poolt algatatud juurdluste käiku, et need oleksid kooskõlas WTO reeglitega;
  • annab liikmesriikidele nõu, kuidas reageerida kooskõlas WTO reeglitega;
  • jälgib, et kolmandad riigid peaksid kinni oma WTO-alastest kohustustest.

Komisjon koostab iga aasta aruande kolmandate riikide kaubanduskaitsealasest tegevusest, samuti on saadaval regulaarselt uuendatud statistika riikide kaupa kehtestatud esialgsetest või lõplikest meetmetest ning pooleliolevatest juurdlustest. Nimetatud kolmandate riikide tegevuse ja statistika leiab Komisjoni Kaubanduse direktoraadi kodulehelt.

Eesti ettevõtjad saavad kolmandate riikide poolt algatatud juurdluste ja kehtestatud meemete osas konsulteerida alljärgneval aadressil:

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Siseturu osakond
Kaubandustalitus
Risto Jõgi
Telefon 625 6326
Faks 631 3660
E-post: risto.jogi@mkm.ee

Viimati uuendatud: 29. September 2011

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.