Sa oled siin

Kes me oleme - missioon, visioon

MISSIOON


Eesti julgeoleku ja heaolu kindlustamine ning huvide kaitsmine maailmas välispoliitika kavandamise ja teostamise ning välissuhete koordineerimise teel

 

VISIOON

 

  • Eesti välispoliitika on aktiivne ning suunatud demokraatia, stabiilsuse, turvalisuse ja heaolu saavutamisele ja kindlustamisele Euroopas ja mujal maailmas.
  • Eesti on arvestatav ja usaldusväärne partner nii EL-s, NATO-s ja teistes rahvusvahelistes organisatsioonides kui ka kahepoolsetes suhetes.
  • Välisministeerium on võimeline kiiresti reageerima maailmas toimuvatele muutustele ning tagama organisatsiooni paindlikkuse ja valmisoleku vajalikeks muudatusteks.
  • Välisministeerium on tunnustatud ja tõhus Eesti välispoliitika kujundaja ning Euroopa-poliitika koordineerija.
  • Välisministeerium on aktiivne, kompetentne ja hinnatud teenuste ning informatsiooni pakkuja teistele riigiasutustele, koostööpartneritele, ettevõtetele, kodanikele ja üldsusele nii Eestis kui välisriikides.
  • Eesti on tema julgeolekut ja heaolu otseselt mõjutavates riikides, piirkondades ja rahvusvahelistes organisatsioonides tuntud ning hoolitseb oma imago kujunemise eest.
  • Välisministeerium, sh välisesindused on välja arendatud vastavalt Eesti välis-, julgeoleku- ja majanduspoliitilistele huvidele, optimaalse suurusega ja toimib tõhusalt. Välisteenistuse tegevuseesmärkide saavutamine on tagatud piisavate ressurssidega.
  • Välisministeerium on hea mainega tööandja, tuntud oma professionaalse, missioonitundliku, kollegiaalse ja hästi motiveeritud töötajaskonna, huvitava töö ning ajakohase töökeskkonna poolest.
 

MEIE TÖÖALASED VÄÄRTUSED

 

VÄÄRIKUS

Me ei esinda ainult iseennast. Me esindame oma organisatsiooni, riiki ja rahvast. Meie isiklik sisemine ja väline väärikus kandub üle kõigele, mida seostatakse Eesti ja eestlastega. Me mõistame ja kanname seda vastutust.

EETILISUS

Me lähtume eetika põhimõtetest kõiges, mida teeme. Eesti riigiametnike ühtsed eetikanormid ei ole meile mitte ülemiseks, vaid alumiseks piiriks oma tegevuse eetilisust hinnates.

TÕHUSUS

Me peame nägema nii üksikasju kui ka tervikut ja tunnetama, milline tegevus aitab meil eesmärke tõhusamalt saavutada. Meie ressursid on piiratud. Peame alati tegema esmalt õigeid asju ning alles seejärel tegema asju õigesti!

LOOVUS

Väike riik, väike rahvas ja väike organisatsioon suudab teiste, suurematega sammu pidada ainult siis, kui tehakse midagi teistest efektiivsemalt, sageli ka erinevalt, rakendades selleks oma teadmisi ja loovust. Oleme avatud väljastpoolt tulevatele uuendustele ning lahendame ka ise probleeme loovalt.

ALGATUSLIKKUS

Me ei tunnista ütlust "alati on ju niimoodi tehtud...". Igal päeval ja iga tegevuse juures otsime võimalusi, kuidas teha paremini, kiiremini ja tõhusamalt. Me ei karda ise teha ettepanekuid ja hindame ka teiste algatust!

SÕBRALIKKUS

Me kõik oleme erinevad. See ei eralda meid üksteisest, vaid teeb meist värvika kollektiivi. Me austame üksteise erinevusi nii mõtetes kui tegudes, kui need aitavad kaasa Eesti välispoliitika ja ministeeriumi arengule.

KOOSTÖÖVALMIDUS

Maailmas toimuvad muutused ja lahendamist vajavad probleemid on keerulised. Neid ei ole võimeline lahendama üksikisik, üks organisatsioon ega üks riik. Seetõttu oleme avatud ning teeme Eesti ja ministeeriumi eesmärkide saavutamiseks koostööd nii omavahel kui ka teiste asutuste ja riikidega.

ABIVALMIDUS

Me oleme valmis aitama üksteist nõu ja jõuga ka siis, kui see ei tulene otseselt meie töökohustustest. Me teeme kõik endast oleneva, et väljastpoolt meie poole pöörduvad inimesed saaksid oma küsimustele vastuse ja probleemid lahendatud või kui see ei ole meie võimuses, juhatame abivajajad edasi.

Viimati uuendatud: 4. Juuli 2014

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.