Sa oled siin

Kaubanduskaitsemeetmed Eesti kaubanduspoliitikas

Eesti on üldiselt oma kaubanduspoliitikas osutanud vähe tähelepanu kaubanduskaitsemeetmete kasutamisele. Väikese avatud majandusega ja impordist sõltuva riigina pole me kaubanduskaitsemeetmeid iseseisvalt kunagi rakendanud ning oleme üritanud leida lahendusi kaubandusküsimustele pigem läbirääkimiste teel. Euroopa Liidu osana jätkame seda poliitikat, vajadusel loomulikult astudes välja oma erinevate huvigruppide kaitseks.

Kontaktid Eestis:

Eestis koordineerib kaubanduskaitsealast tegevust Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, kus jälgitakse tähelepanelikult Euroopa Liidu tasandil toimuvat (algatatud juurdlusi, nende käiku kuni meetmete rakendamise üle otsuse langetamisel osalemiseni). Selleks, et ettevõtjate huvisid paremini kaitsta, tuleb need arvesse võtta otsustusprotsesside algetapis, mistõttu on väga oluline saada infot huvide olemasolust võimalikult vara. Seega, juhul kui mõni EL-i poolt algatatud juurdlus või kehtestatav meede Teie huvisid peaks riivama, soovitame anda sellest teada koheselt alljärgneval aadressil:

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
Siseturu osakond
Kaubandustalitus
Risto Jõgi
Telefon 625 6326
Faks 631 3660
E-post: risto.jogi@mkm.ee

 

Viimati uuendatud: 29. September 2011

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.