Sa oled siin

KASULIKUD AADRESSID

Viimati uuendatud: 27.07.2018

 

Valitsusasutused

Ülevaatlik info Ühendkuningriigi valitsuse ja avaliku sektori asutuste kohta teemavaldkondade lõikes on ÜK Valitsuse lehel.

Väliskaubandusministeerium (Department for International Trade) on peamine valitsusorganisatsioon, mis tegeleb Briti ekspordi ja välisinvesteeringute edendamisega, vt: https://www.gov.uk/government/organisations/uk-trade-investment/about/about-our-services. 

Infot korraldatavate ürituste ja missioonide kohta leiab nende veebilehelt: https://www.events.trade.gov.uk/.

Rahandusministeerium tegeleb kõigega, mis puudutab riigi eelarvet, sealhulgas maksumäärasid ja maksude maksmise korda ning teeb majandusarengu prognoose. Maksu- ja Tolliameti veebileht sisaldab põhjalikku informatsiooni reeglite, maksumäärade ning maksude maksmise korra  kohta. Ettevõtjale vajalik info ettevõtte asutamisel ja töötajate värbamisel on kättesaadav http://www.businesslink.gov.uk ning kehtiva seadusandluse leiab ÜK seaduste registrist. Info ÜKs registreeritud ettevõtete kohta on Companies House lehel - Eesti mõistes äriregistris.

Äriorganisatsioonid

Briti Tööstuse Konföderatsioon, Briti suurim tööandjaid ühendav katusorganisatsioon

Kaubandus-Tööstuskojad

Londoni Kaubandus-Tööstuskoda

Londoni Korporatsioon, City of London finantsettevõtteid ühendav organisatsioon

Väikeettevõtete Assotsiatsioon

London & Partners (abistatakse firmade asutamisel)

Kaubandusorganisatsioonid ja portaalid

Briti erialaliitude nimekiri

Portaal Scoot ettevõtete otsinguks

Kontaktorganisatsioonid Šotimaal

Edinburgh Chamber of Commerce and Enterprise

Glasgow Chamber of Commerce

Muud

Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigi Suursaatkond Tallinnas

Eesti Vabariigi Suursaatkond Londonis

Eesti Gild Londonis

Briti-Eesti Kaubanduskoda

Aukonsulid

2018. a seisuga on Eestil Ühendkuningriigis seitse aukonsulit, kes omavad kogemusi ja kontakte ning saavad olla toeks Eesti ettevõtjatele ärisuhete loomisel. Eesti majandushuvide toetamise kõrval on aukonsulitel hindamatu roll ka kultuuri ja Eesti kuvandi tutvustamisel. Suurbritannias tegutsevate Eesti aukonsulite kontaktid on Välisministeeriumi veebilehel: http://www.vm.ee/et/riigid/suurbritannia?display=estonian_honorary_consuls.

Viimati uuendatud: 27. Juuli 2018

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.