Sa oled siin

Humanitaarkriiside ülevaated ja statistika

  • INFORM on ülemaailmne, objektiivne ning läbipaistev riskiindeks, mille eesmärgiks on tuvastada humanitaarkriiside tekkeohtu ning analüüsida nende mõju. INFORM pakub ühtset hinnangut, mida kasutades on võimalik efektiivselt ennetada ning valmistuda humanitaarkriisi tagajärgedeks. 
  • Virtual OSOCC vastutab looduskatastroofide puhul reaalajas antava informatsiooni vahetuse eest, et tagada katastroofiga tegelevate inimeste parem teadlikkus juba kriisi algstaadiumis. Eesmärgiks on võimalikult kiire tegutsemine ning otsuste vastuvõtmine. 
  • ReliefWeb pakub usaldusväärset ja ajakohast teavet ning analüüsi humanitaarkriiside kohta, võimaldades humanitaarabi töötajatel teha efektiivseid otsuseid abiplaneerimisel. ReliefWeb kogub andmeid 4000 erinevast allikast ning seda haldab ÜRO Humanitaarasjade Koordinatsioonibüroo (OCHA). 
  • Humanitarian Response on ÜRO Humanitaarasjade Koordinatsioonibüroo teenus, mille eesmärgiks on olla keskseks teabehalduse platvormiks, vahendades informatsiooni erinevate osapoolte vahel. Lisaks haldab Humanitarian Response spetsiifilist riigipõhist informatsiooni hädaolukordade kohta. 
  • Humanitarian Data Exchange (HDX) on veebipõhine platvorm, mille eesmärgiks on kokku koguda erinevate rahvusvaheliste organisatsioonide (nt. Maailma toiduprogramm WFP) andmed ning lihtsustada nende kasutamist humanitaarolukordade kohta maailmas. 
  • HumanitarianID on humanitaarkriiside puhul kasutatav andmebaas, kus kohapeal olevad  inimesed, kes soovivad vabatahtlikuna töötada, saavad ise registreerida enda kontaktandmed vabatahtlike andmebaasi. Kriisi asukohast lahkudes on ise võimalik andmed andmebaasist kustutada. 
  • LogIK kogub kokku logistilised andmed mitterahaliste humanitaarabina saadetud annetuste saatjate, sihtriikide ning saadetiste kohta. Raportid andmetest on avaldatud LogIK koduleheküljel. 
  • Financial Tracking Service registreerib igapäevaselt kõik avalikud rahvusvaheliste organisatsioonide ja ka eraannetajate poolt tehtavad humanitaarabi annetused. 
Viimati uuendatud: 5. Veebruar 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.