Sa oled siin

Gruusia

Gruusia on olnud Eesti kahepoolse arengukoostöö jaoks prioriteetse tähtsusega partner alates aastast 2006 ning ka "Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi arengukava 2016–2020 (1022.12 KB, PDF)" kohaselt jääb Gruusia Eesti kahepoolse arengukoostöö prioriteetseks sihtriigiks.
Koostöös lähtutakse Eesti-Gruusia arengukoostöö maastrateegiast (694.96 KB, PDF), mis kajastab Gruusia vajadusi ja arengustrateegiaid ning määrab kindlaks arengusuunad ja valdkonnad, kus Eesti saab pakkuda lisandväärtust. Tulenevalt arengukoostöö arengukavast ja Gruusia vajadustest keskendub Eesti arengukoostöö kavandamisel ja elluviimisel Gruusias järgmistele põhivaldkondadele: demokraatlike riigistruktuuride ja -süsteemide tugevdamine, ettevõtluse toetamine, hariduse kvaliteedi parandamine.

Aastatel 2016-2019 eraldasid Eesti asutused Gruusia toetuseks ligikaudu 3,4 miljonit eurot: 3,32 miljonit eurot arengukoostöö tegevuste kaudu ning 0,01 miljonit eurot humanitaarabina. Sellel perioodil viidi ellu üle 60 erineva arengukoostöö projekti. Eesti-Gruusia arengukoostööprojektide kohta täpsemalt: Arengu- ja humanitaarabi projektid (AKTA andmebaas)

Eesti teeb Gruusiaga koostööd teiste rahvusvaheliste agentuuride ja doonoritega, mis võimaldavad suurendada Eesti panuse mõju ja ulatust riigis. Koostööd on tehtud järgmiste partneritega:

- UNICEFiga üldhariduse kvaliteedi parandamisele suunatud projekt, milles osalevad Eesti eksperdid SA Innove vahendusel. Projekt on leidnud väga hea vastuvõtu Gruusia poolelt.
- Lisaks oleme teinud koostööd USAIDiga kohalike omavalitsuste võimekuse tõstmiseks. Projekti elluviijaks oli e-Riigi Akadeemia.
- Väiksemamahuline koostöö ka GIZ-iga Rahvusvahelise Avaliku Sektori Raamatupidamise Standardite juurutamiseks Gruusia kohalikes omavalitsustes. Eksperte vahendas Eesti Idapartnerluse Keskus.

Panustame rahaliselt ka Euroopa Liidu Naabruspoliitika Investeerimisfondi, mille eesmärk on rahastada suuremaid infrastruktuuri- ja keskkonnaprojekte naaberriikides. Jätkame Välisministeeriumi stipendiumiprogrammi kaudu Gruusia tudengite õpingute toetamist Eesti õppeasutustes.
Alates 2011 on uueks võimaluseks kogemuste vahetamisel Eesti Idapartnerluse Keskus (EIPK - Estonian Center for Eastern Partnership), mis on suunatud avaliku halduse reformiprotsesside toetamiseks Idapartnerlusriikides. Keskus annab stipendiume Gruusia ametnikele Eesti Diplomaatide koolis õppimiseks ja korraldab seminare Idapartnerluse riikidele. EIPK tegevusaastate jooksul on Gruusia olnud proportsionaalselt EIPK tegevustes esikohal.
 


 

 

Viimati uuendatud: 15. Jaanuar 2020

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.