Sa oled siin

EESTI JA TAANI MAJANDUSSUHTED

Kahepoolsed majandussuhted Taaniga on arenenud järkjärgult kasvukursil. Siiski jagub arenguruumi nii Taanist pärit investeeringute osa kasvatamisele Eestis kui ka Eesti ettevõtete ekspordi suurendamisel Taani.

Kaubavahetus. Eesti ja Taani kaubavahetuskäive on viie aastaga kasvanud 538 mln eurolt (2014) 763 mln euroni (2018). Kaubanduspartnerite seas oli Taani 11. kohal. Eksport moodustas 2018. a ligi 469 mln eurot (10. ekspordipartner). Impordimaht oli 2018. a 295 mln eurot (15. impordipartner). Taani eksporditi peamiselt puittooteid (29% ekspordist), mineraalseid tooteid (18%) ja mitmesuguseid tööstustooteid (14%) ning imporditi masinaid ja seadmeid (16%), toidukaupu ja jooke (13%) ning keemiatooteid (10%).

Vt lähemalt Statistikaameti kodulehelt: https://data.stat.ee/profile/partner/dk

Otseinvesteeringud. Taani otseinvesteeringute positsioon Eestis 30.06.2019. a seisuga oli 522 mln eurot (11. välisinvestor 2,2% osakaaluga). Peamiselt on investeeritud finants- ja kindlustustegevusse, töötlevasse tööstusse ning hulgi- ja jaekaubandusse. Eestist Taani tehtud otseinvesteeringute maht on tagasihoidlikum, moodustades 12,6 mln eurot. Peamiselt on investeeritud finants- ja kindlustustegevusse ning hulgi- ja jaekaubandusse.

Loe täpsemalt Eesti ja Taani kahepoolsetest majandussuhetest: https://copenhagen.mfa.ee/et/eesti-ja-taani-suhted/majandussuhted/

Viimati uuendatud: 27. September 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.