Sa oled siin

EESTI JA SAKSA MAJANDUSSUHTED

Viimati uuendatud: 05.11.2019

Kaubavahetus. Kahepoolsed majandussuhted Saksamaaga arenevad järjepidevalt, siiski jagub arenguruumi nii Saksamaa otseinvesteeringutele Eestis kui ka kaubavahetuse kasvuks. Saksamaa on Eesti suuruselt neljas väliskaubanduspartner (8,5% osakaaluga). Saksamaale eksporditi kahel viimasel aastal ca 900 mln euro väärtuses (2018. a ca 6% koguekspordist, 5. ekspordipartner). Peamised ekspordiartiklid olid: masinad ja seadmed (32% ekspordist), puit ja puittooted (14%), muud tööstustooted (13%) ning metallid ja metalltooted (9%).

Impordimahud on kasvanud 1,7 mld euroni (2018. a ca 10% koguimpordist, 2. impordiparnter). Peamised impordiartiklid olid: masinad ja seadmeid (32%), transpordivahendid (19%), keemiatooted (9%) ning metallid ja metallitooted (8%).

Vt lähemalt Statistikaameti kodulehelt.

Otseinvesteeringud. Eestisse paigutatud otseinvesteeringutest oli 30.06.2019. a seisuga 542 mln eurot pärit Saksamaalt (aastane muutus +17%). Saksamaa oli Eestisse otseinvesteeringuid teinud riikide seas 9. kohal (2,3% otseinvesteeringutest Eestis). Eesti otseinvesteeringute positsioon Saksamaal sama seisuga oli 55 mln eurot (aastane muuuts +6%).

Loe täpsemalt Eesti ja Saksamaa kahepoolsetest suhetest.

 

Viimati uuendatud: 6. Detsember 2019

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.