Sa oled siin

Eesti Aafrika regioonistrateegia

Eesti sidemed Aafrikaga on ajalooliselt tagasihoidlikud, ent arengud Aafrikas on globaalselt olulised ja neil on mõju ka Eestile. Eesti kahepoolne suhtlus erinevate Aafrika riikidega on eriti tihenenud alates 2017. aastast, mil Eesti oli Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja ning alustas aktiivset kampaaniat ÜRO Julgeolekunõukogu valitud liikmeks saamise nimel. 21. sajandi väljakutsetega tegelemiseks ning heaolu kasvatamiseks vajame partnerlusel ja vastastikustel huvidel põhinevaid suhteid Aafrika riikidega.

Aafrika regioonistrateegia 2020–2030 koostamise eesmärk on saada täpsem ülevaade Eesti senisest koostööst erinevate Aafrika riikidega ning seada konkreetsed arengusuunad ja edasine tegevuskava aastateks 2021–2025. Käesolev strateegia lähtub Eesti välispoliitika arengukava 2030 eesmärkidest ning arengukoostöö ja humanitaarabi programmist aastateks 2021–2024. Strateegia aitab kaasa üleilmsete kestliku arengu eesmärkide saavutamisele ning on kooskõlas ELi-Aafrika strateegia põhimõtetega. Suur roll strateegia rakendamisel on muuhulgas 2020. aastal Välisministeeriumis tööd alustanud Aafrika majandussuhete eriesindajal, kliimaküsimuste eriesindajal ning inimõiguste ja rände eriesindajal. 

 

 

Viimati uuendatud: 3. Märts 2021

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.