Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (04.12.2017 - 10.12.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 4. Detsember 2017

4.12 kohtub välisminister Sven Mikser Tallinnas Makedoonia Euroopa asjade aseministri Bujar Osmaniga. Arutatakse poliitilist olukorda Makedoonias ja riigi suhteid Euroopa Liiduga, samuti rände- ja terrorismiküsimusi.

5.12 kohtub eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Euroopa Rahvapartei kutsel Brüsselis viibivate kohalike ja regionaalsete meediaväljaannete esindajatega.

5.-6.12 osaleb välisminister Sven Mikser Brüsselis toimuval NATO välisministrite kohtumisel. Ministrid keskenduvad Euroopa Liidu ja NATO koostöö tihendamisele, edaspidisele poliitikale Venemaa suunal ning terrorismivastasele koostööle.

6.-7.12 kogunevad Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames Tallinnas Euroopa Liidu liikmesriikide protokolliülemad. Arutatakse eesistumisega seotud protokollitööd, samuti Eesti e-teenuseid. Bulgaaria tutvustab oma Nõukogu eesistumise plaane.

7.12 osaleb välisminister Sven Mikser Viinis toimuval Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) välisministrite kohtumisel. Arutatakse olukorda Ukrainas ja teisi kriise ning OSCE rolli lahenduste leidmisel.

08.12 viibib eriesindaja Matti Maasikas Vilniuses Euroopa julgeoleku ja kaitsepoliitikale pühendatud konverentsil "Quo Vadis, Europa?". Maasikas peab avakõne ning osaleb arutelus, kus keskendutakse Euroopa Liidu rollile Euroopa julgeoleku tagamisel.


Kultuurisündmused välisriikides

6.-12.12 esitletakse  UNESCO  peamajas näitust „Kaetud peaga naised“.  Andreas Kalkuni koostatud ja Agnes Ratase kujundatud näitus annab ülevaate Seto naiste peakatetega seotud uskumustest ja kommetest.

Esimese Eesti näituse UNESCO-s avavad Eesti suursaadik UNESCO juures Ingrid Amer ja äsja UNESCO peadirektoriks valitud Audrey Azoulay. Lisaks esitleb etnoloogiadoktor Tatiana Benfoughal tänavu juulis ilmunud raamatut Boris Vilde ja Léonide Zouroffi poolt 1937-1938.a. Setomaale teostatud Musée de l’Homme’i uurimisretkedest.

Näitus on osa Eesti eesistumise programmist ja selle toimumist toetavad Eesti esindus UNESCO juures, UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon ja Kultuuriministeerium.

Lisainfo: Ingrid Amer, Eesti suursaadik UNESCO juures: ingrid.amer@mfa.ee ja Kersti Kirs- kultuurinõunik, kersti.kirs@mfa.ee

08.-11.12 toimub Kiievi kinos „KIEV“ Eesti filminädal, kus linastuvad uuemad mängu-, anima-, tudengi-ja dokumentaalfilmid. Filmiprogrammi koostaja on Vaiko Edur ning partneriteks Eesti Suursaatkond Kiievis ja EV Kultuuriministeerium.

08. ja 10.12 annab trio „Armonia“ kontserte Peterburi Jaani Kirikus  ja Moskva Rooma-Katoliku kirikus. Trio esineb koosseisus Oksana Sinkova (flööt), Alina Sakalouskaya (mandoliin) ja Kadri Ploompuu (klaver, harmoonium).
Lisainfo: http://www.jaanikirik.ru/concerts_08_12_2017.html; https://artbene.ru/concert/10-12-2017/.

8.12 avatakse Minskis Vabariigi Palees asuvas Minski Valgevene Riikliku Kultuuriülikooli kunstigaleriis fotonäitus „Vene vanausulised Eestis“ – Jaanus Plaadi koostatud tekstide, Arne Maasiku ja arhiivifotodega näitus vene vanausulistest Eestis, nende ajaloost, religioonist, ikoonikunstist.
Näitusega märgitakse Eesti eesistumise perioodi lõppemist Euroopa Liidu Nõukogus. Lisainfo: https://www.ev100.ee/et/naitus-vene-vanausulised-eestis-minskis

08.12  Bakuu ärikeskuse „Landmark III“ kinosaalis linastub Dorian Supini dokumentaalfilm „Arvo Pärt – isegi kui ma kõik kaotan“. Filmilinastus tähistab Eesti eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus.


Lisainfo:

Juhan Mellik
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: juhan.mellik@mfa.ee
Tel: +372 637 7627
Mob: +372 5093439

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.