Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (27.11.2017 - 03.12.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 27. November 2017

27.11 toimub välisministeeriumis esseekonkursi „Diplomaatia & rahu!” vastuvõtt. 2017. aasta kodanikupäevaks Eesti Õpilasesinduste Liidu ja välisministeeriumi poolt väljakuulutatud esseekonkurss on pühendatud Eesti Vabariik 100 teemadele ja idapartnerite väärtustamisele. Auhinnad annab üle välisminister Sven Mikser. Lisainfo: Liisa Toots, liisa.toots@mfa.ee, 5342 4541
 

27.11 kohtub eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Euroopa Liidu pealäbirääkija Ühendkuningriigi lahkumiskõnelustel Michel Barnier’ga.


27.11 osaleb välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart Aafrika Liidu ja Euroopa Liidu (AL-EL) tippkohtumise kõrvalüritustel. Kohalike omavalitsuste foorumil esineb Väino Reinart avakõnega ning AL-EL ärifoorumi raames juhatab sisse Eesti korraldatud ja e-valitsemisele keskenduva paneeli.


28.11 asendab välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsler Väino Reinart AL-EL välisministrite kohtumisel välisminister Mikserit. Kohtumisel kiidetakse heaks AL-EL tippkohtumise lõppdokumendid.


28.11 kohtub eriesindaja Matti Maasikas Prantsuse Rahvusassamblee Euroopa asjade komisjoni Euroopa reformimise töörühma esimehe Michel Herbillon’i ja raportööri Valérie Gomez-Bassac’ga, kellega vahetatakse mõtteid erinevate Euroopa Liidu reformiideede üle.


28.11 osaleb välisminister Mikser Berliini julgeolekukonverentsil, kus peab Rootsi kaitseministri kõrval konverentsi ühe avakõnedest. Lisaks kõneleb minister mõttekoja German Marshall Fund of the United States poolt korraldatud "German-American Dialogue on the Post-Soviet Space" konverentsil ning kohtub Rootsi kaitseminister Peter Hultqvistiga ja ka Saksa kantsler Angela Merkeli välisnõuniku Jan Heckeriga.


28. - 29.11 osaleb välismajanduse ja arengukoostöö osakonna peadirektor Jüri Seilenthal Pariisis OECD Global Strategy Groupi (GSG) aastakoosolekul, mille tänavuseks teemaks on "Unprecedented Unpredictability: Digital Transformation - The Future of Jobs and Trade in a Digitalised World". Kahepäevase kohtumise fookuses on digitaliseerumise positiivsed tagajärjed ja väljakutsed. Seejuures arutatakse digitaliseerumise mõju tööturule, ettevõtetele ja haridusele, aga ka laiemas plaanis maailmamajandusele ja kaubandusele.


29. - 30.11 osaleb eriesindaja EL institutsioonide juures Matti Maasikas Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi esindajana Euroopa Parlamendi plenaaristungil Brüsselis.


30.11 ja 1.12 toimuvad Jõhvis ja Tallinnas välisministeeriumi ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoja koostöös lühiseminaride sarjast „Hommikukohv suursaadikuga“ kohtumised Eesti suursaadikuga Minskis pr Merike Kokajeviga.  Kohtumistel arutletakse Valgevene poliitilisest olukorrast ja majandusest, kohalikust suhtlemis-, asjaajamis- ja ärikultuurist ning saatkonna võimalustest toetada äritegemist Valgevenes. Jõhvis toimuv üritus on vene keeles.


1.12 asendab välisminister Sven Mikser Euroopa välisasjade kõrge esindajat Federica Mogherinit The Heart of Asia-Istanbul Process (HoA) konverentsil Bakuus. Minister teeb konverentsil ka avalduse Euroopa Liidu nimel.
Heart of Asia on 14 riigi ja nende partnerite koostööformaat, mille keskmes on piirkondliku stabiilsuse ja turvalisuse saavutamine ning hoidmine, keskendudes Afganistanile. Täpsem info: http://hoa.gov.af/

1.12 toimuvad Tallinnas järjekordsed Eesti-Venemaa Föderatsiooni poliitilised konsultatsioonid välisministeeriumite peadirektorite tasemel. 2016 toimusid konsultatsioonid Moskvas. Konsultatsioonidel arutatakse kahepoolseid suhteid, EL-Vene suhteid ning Eesti teeb ülevaate EL Nõukogu eesistumisest, samuti käsitletakse teisi päevakohaseid rahvusvahelisi küsimusi.


1.12 toimub Londonis iga-aastane aukonsulite ümarlaud, millest võtavad osa Eesti aukonsulid Suurbritannias ja Jersey saarel. Aukonsulitele esineb ettekandega EASi ekspordi valdkonnajuht Sven Aulik. Lisainfo: Triinu Rajasalu, triinu.rajasalu@mfa.ee

 

Kultuurisündmused välismaal:


28.11 avatakse Ramat Gani  kunstikolledzhi  Shenkar College of Engineering and Design galeriis Eesti graafikanäitus „Secret Lives“. Viive Noore kureeritud näitusel esitletakse Regina Lukk-Toompere, Urmas Viigi, Kadi Kurema ja Viive Noore raamatuillustratsioone. Näitus on avatud kuni 17.12.2017


29.11 annavad Tui Hirv ja Páll Ragnar Pálsson Reykjaviki Põhjala Majas kontserdi, mis märgib Eesti eesistumisperioodi Euroopa Liidu Nõukogus.


29.11 toimub Londoni Euroopa majas üritus, mis tutvustab Eesti keelt. Loengu keelest peab University College of London (UCL) eesti keele lektor Christopher Moseley, keeletunni viib läbi Londonis Eesti keelt õpetav Kerli Liksor. Muusikat ja laule õpetab Reet Kromeli juhitud Ree naiskoor.
Üritus on osa eesistumise kultuuriprogrammist  UK-s ja on korraldatud koostöös Euroopa Komisjoni Londoni esindusega.
https://www.eventbrite.co.uk/e/estonian-language-evening-tickets-3919496....
Rohkem infot: Kersti Kirs, kultuurinõunik, kersti.kirs@mfa.ee
 

29. ja 30.11 annab Paavo Järvi koos Orchestre de Paris’ga kaks kontserti Pariisi Filharmoonias, kavas Jean Sibeliuse Viiulikontsert (solist Akiko Suwanaï) ja Šostakovitši Sümfoonia nr. 7 „Leningrad“.
Lisainfo: https://philharmoniedeparis.fr/en/activity/concert-symphonique/17841-orc...


30.11 toimub Grenoble’is eesistumise raames rida Eestile pühendatud üritusi. Suursaadik Alar Streimann osaleb konverentsil, mille teemaks on Eesti Euroopas. Seejärel toimub pianist Mihkel Polli soolokontsert. Kavas on Tõnu Kõrvitsa „Hümn nähtamatule tuulekandlele“, Lepo Sumera „Ostinato-variatsioonid“, Erkki-Sven Tüüri Klaverisonaat, Arvo Pärdi „Alinale“ ja „Variatsioonid Ariinuška tervenemise puhul“ ning Eduard Tubina Klaverisonaat nr. 2 „Virmaliste sonaat“. Mõlemad üritused leivad aset Grenoble’i muuseumis (Musée de Grenoble). Õhtu lõpeb eestimaise õhtusöögiga restoranis “Le 5”.
Lisainfo: https://www.musee-en-musique.com/europe-estonie-heure-presidence/
https://www.musee-en-musique.com/arvo-part-joue-et-danse/
https://www.musee-en-musique.com/diner-convivial-le-5-estonie/


1.12 tähistatakse Helsingi  Säätytalos Soome ja Eesti vaimse koostöö konventsiooni 80. aastapäeva aktuse ja seminariga ning  kuulutatakse välja uue Eesti-Soome Kultuurifondi esimesed stipendiaadid.


1.12 esineb New Delhi  India Habitat Centre`s  Eesti ja India muusikutest koosnev  ansambel  „Naad võim“. Muusikud  püüavad ühendada India klassikalist hõimumuusikat ning Eesti folkmuusika traditsioone, ansambli solist on Eesti folklaulja Anna Hints


Lisainfo:
Liisa Toots
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: liisa.toots@mfa.ee
Tel: +372 637 7628

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.