Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (20.11.2017 - 26.11.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 20. November 2017

20.11 külastab Eesti suursaadik NATO juures Kyllike Sillaste-Elling koos Prantsusmaa, Taani ja Suurbritannia kolleegiga Tapal asuvat sõjaväebaasi. Nad tutvuvad NATO liitlaste pataljoni lahingugrupi tegevusega ning osalevad seejärel Rahvusvaheliste Kaitseuuringute Keskuses toimuval ümarlaual.

 

20.11 juhatab eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Brüsselis Euroopa Liidu üldasjade nõukogu kohtumist, kus valmistatakse ette detsembrikuus toimuvat Euroopa Ülemkogu, arutatakse Euroopa Komisjoni järgmise aasta tööprogrammi, tutvustatakse koos järgmise eesistujariigi Bulgaariaga 2018. aasta Euroopa poolaasta tegevuskava ning võetakse vastu järeldused küberturvalisuse kohta.

Pärastlõunal toimub ühenduse 27 liikmesriigi üldasjade nõukogu, kus käsitletakse Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljaastumise läbirääkimiste hetkeolukorda.

 

20.11-22.11 osaleb välisminister Sven Mikser Myanmari pealinnas Naypyidaw`s toimuval Aasia-Euroopa välisministrite kohtumisel (ASEM). Arutatakse rändetemaatikat, olukorda Põhja-Koreas ning Euroopa-Aasia suhteid.

 

21.11 annab suursaadik Heiti Mäemees üle oma volikirja Tadžikistani Vabariigi presidendile Emomali Rahmonile.

 

22.11 annab suursaadik Suurbritannias Tiina Intelmann kuninganna Elizabeth IIle üle oma volikirja.

 

22.11 korraldab Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana koostöös mõttekojaga RIAC (Russian International Affairs Council, Venemaa rahvusvaheliste suhete nõukogu) Moskvas seminari „Venemaa ja EL suhted Eesti EL Nõukogu eesistumise ajal“.

Eestlastest esinevad ettekandega Venemaa-Euroopa Liidu suhetest ja piiriülesest koostööst välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonna peadirektor Rein Tammsaar ning rahandusministeeriumi nõunik Julia Koger.

 

24.11 osaleb välisminister Sven Mikser idapartnerluse tippkohtumise raames toimuval välisministrite lõunal Brüsselis. Välisminister toob esile, et Eesti on idapartnerlust alati aktiivselt toetanud ja pidanud seda prioriteediks. Samuti arutatakse tulevikuvõimalusi programmi muutmiseks kergesti mõistetavamaks ja inimkesksemaks.

 

Kultuurisündmused välisriikides:

21.11 annab vanamuusika ansambel Hortus Musicus kontserdi  Grand Pera Emek Sahnesi  kontserdisaalis Istanbulis.

 

 

21.11 toimub Londoni Raamatumessi ja Briti  Nõukogu korraldatav Rights Forum, kus seoses Balti riikide aukülalise staatusega järgmise aasta Londoni raamatumessil on ka esinejad Balti riikidest. Eestist teevad ettekande Krista Kaer ja Tiit Aleksejev.
Rohkem infot: Asta.Trummel@kul.ee

Lisainfo: http://www.bandsintown.com/event/15819821-hortus-musicus-istanbul-grand-...

 

23.11 vestleb Rein Raud Euroopa kirjandusfestivalil Tokyo ülikooli kirjandusprofessori Mitsuyoshi Numano’ga oma romaanist “Vend”. Rein Raud peab esmaskordselt toimuva festivali avamisel Euroopa autorite poolt ka tervituskõne.
Lisainfo: https://eulitfest.jp/en/session-day1-1/

 

24.-25.11 toimuvad  ansambli Triskele kontserdid Lüneburgis ja  Berliinis, märkimaks reformatsiooni 500. juubeliaastat.  Kontsertide kava “Hinge puhastus ja puhtus: M. Lutheri koraalid eesti rahvapärimuses” koosneb eesti rahvakoraalidest, mille viisid kirjutati üles rahvasuust 20. sajandi alguses.
Lisainfo: http://www.culture.ee/syndmus/saksamaa-triskele-kontsert-berliinis/

 

25.11 linastub  Kadri Kõusaare mängufilm „Ema“ Euroopa filmifestivalil Jordaanias. Filmi tutvustab ja kohtub publikuga produtsent Aet Laigu. Festivalil on esindatud ka Soome-Eesti koostööfilm „Vehkleja“.
Lisainfo: http://www.euffjordan.com/

 

25.11 toimub Helsingi Musiikkitalo kontserdimajas Eesti ja Soome iseseisvuse 100. aastapäevale pühendatud ooperi- ja balletigala „Eesti-Soome 200“.
Esinevad Eesti ja Soome ooperisolistid, Rahvusooper Estonia orkester ja koor ning Eesti Rahvusballett. Dirigeerib Vello Pähn.


Lisainfo:

Juhan Mellik
välisministeerium
avalike suhete osakonna meedianõunik
e-post: juhan.mellik@mfa.ee
Tel: +372 637 7627
Mob: +372 5093439

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.