Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (21.08.2017 - 27.08.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 21. August 2017

22.08 välisminister Sven Mikser kohtub Egiptuse välisministri Sameh Hassan Shoukryga. Kohtumistel arutatakse Eesti ja Egiptuse suhteid, Eesti ELi eesistumist, julgeolekuolukorda regioonis ning ELi naabruspoliitikat nii ida- kui lõunanaabrite suunal.  Egiptuse ja Eesti välisminister annavad ka ühise pressikonverentsi.  Kavas on lisaks kohtumised president Kersti Kaljulaidi ja Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoniga.

24.-25.08 toimub Tallinnas Eesti Vabariigi välisesinduste juhtide konverents, mille raames toimuvad kohtumised peaminister Jüri Ratase, välisminister Sven Mikseri ja Riigikogu väliskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liikmetega. Välisesinduste juhid osalevad ka Vabariigi Presidendi poolt korraldataval vastuvõtul Kadrioru roosiaias. Konverentsi fookuses on Eesti ELi eesistumine ning aktuaalsed välis- ja julgeolekupoliitilised küsimused.

25.08 osaleb välisminister Sven Mikser Oslos NB8 (Põhja- ja Baltimaade koostööformaat) välisministrite kohtumisel. Kohtumisel arutatakse transatlantilist koostööd, aktuaalseid Euroopa Liidu küsimusi, rändekriisi, suhteid Venemaaga ja regionaalset koostööd.

Kultuurisündmused välisriikides

22.08 annab Eesti Festivaliorkester Paavo Järvi dirigeerimisel kontserdi Tivoli Festivalil Kopenhaagenis. Kontserdiga Kopenhaagenis tähistatakse Eesti eesistumist  Euroopa Liidu Nõukogus. Lisainfo:  https://www.eu2017.ee/et/cultural-events/eesti-festivaliorkestri-kontser...

24.08 tutvustab kunstiteadlane ja kuraator Kerttu Männiste Eesti Suursaatkonnas Helsingis esitletavat näitust „Valguse linn. Eesti kunstnikud Euroopa suurlinnades”. Kuraatorituurile järgneb Raivo Tafenau ja Joel Remmeli kontsert.

24.08 annab Eesti Festivaliorkester Paavo Järvi dirigeerimisel kontserdi 15. Läänemere Festivalil Stockholmis. Kontserdil osaleb kultuuriminister Indrek Saar ning kontsert tähistab Eesti eesistumist Euroopa Liidu Nõukogus. Lisainfo eesti keeles: goo.gl/tM5y8ghttps://www.ev100.ee/et/eesti-festivaliorkestri-kontsert-laanemere-festi... ja rootsi keeles: http://sverigesradio.se/sida/gruppsida.aspx?programid=3429&grupp=21999&a...

27.08 avatakse Gdanski Püha Johannese keskuses näitus „Arvo Pärt. Tuntud ja tundmatu“, mis räägib helilooja loo – tema päritolust, lapsepõlve- ja kujunemisaastatest. Näituse avab kultuuriminister Indrek Saar. Näitus on valminud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja MTÜ Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskuse koostöös ning on osa Eesti Euroopa Liidu nõukogu eesistumise ja  EV100 rahvusvahelisest programmist. Lisainfo: http://www.nck.org.pl/pl/wydarzenie/3029/arvo-part-znany-i-nieznany-wystawa

27.08-29.08 toimub Radajal ja Petseris 10.rahvusvaheline seto etnokultuuri festival „Setomaa. Perridõ kokkotulõk“, mis on suurim Petseri rajoonis toimuv seto kultuuri tutvustav sündmus.

Lisainfo:
Sandra Kamilova
välisministeerium
avalike suhete osakond
56675362
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.