Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (06.02.2017 - 12.02.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 6. Veebruar 2017

6.02 osaleb välisminister Sven Mikser Euroopa Liidu välisasjade nõukogu istungil Brüsselis. Kohtumise peateemadeks on Liibüa, Egiptus, Lähis-Ida rahuprotsess ja olukord Ukrainas. Välisministrid käsitlevad kohtumisel ka olukorda Süürias ja Gambias.

7.02 kohtub välisminister Sven Mikser Tšehhi Vabariigi suursaadiku Gabriela Tománkovága.

7.02 osaleb eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Brüsselis Euroopa Liidu üldasjade nõukogu istungil. Kohtumise päevakorras on märtsikuu Euroopa Ülemkogu esialgne päevakord, detsembrikuu Euroopa Ülemkogu järeltegevuste ülevaade ning Euroopa Liidu Komisjoni ettekanne teatisest „Euroopa jätkusuutliku tuleviku järgmised sammud“.

7.02 kohtub juriidiliste ja konsulaarküsimuste asekantsler Annely Kolk Eestis visiidil viibiva Euroopa Põhiõiguste Ameti (FRA) direktori Michael O’Flahertyga.

8.-9.02 esindab Euroopa osakonna peadirektor asekantsleri ülesannetes Aino Lepik von Wirén Eestit Valletta rändetippkohtumise jätkukohtumisel Maltal. Kohtumise oodatavaks tulemuseks on koondaruanne 2015. aasta novembris vastu võetud Valletta tegevuskava täitmise kohta, mis hõlmab ka edasisi suundi Euroopa rändekriisi algpõhjuste kestlikuks lahendamiseks. Aino Lepik von Wirén esineb sõnavõtuga kohtumise avapäeval.

9.02 toimub Riigikogus välispoliitika arutelu olulise tähtsusega riikliku küsimusena. Välisminister Sven Mikser peab välispoliitika aastakõne.

10.02 annab eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas loengu Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute instituudi magistritudengitele. Loengu teema on „Eesti roll Euroopa Liidus ning eelseisev Eesti EL-i  Nõukogu eesistumine“.

10.02 kohtub eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas Moldova välis- ja Euroopa integratsiooni küsimuste aseministri Daniela Morariga. Kohtumisel arutatakse Eesti ja Moldova koostööd, EL-i ja Moldova vahel sõlmitud assotsieerumisleppe rakendamist ja Moldova edusamme EL-ile lähenemisel ning Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ettevalmistamist.

10.02 peab välisminister Sven Mikser avasõnad Idapartnerluse aastakonverentsil. Konverentsi korraldab Eesti Idapartnerluskeskus koostöös Eesti Välispoliitika Instituudi ja Euroopa Komisjoni Esindusega ning selle teemaks on  “Koostöö ja kommunikatsioon: Väljakutsed Idapartnerluses 2017. aastal.” Rohkem infot konverentsi kohta: http://www.eceap.eu

10.02  kohtub välisminister Sven Mikser Gruusia euro-atlantilise integratsiooni riigiministri Victor Dolidzega. Kohtumistel räägitakse Eesti ja Gruusia koostööst, lõimumisest Euroopa Liiduga, idapartnerlusest, julgeolekust, NATO-ga seonduvast ning viimastest arengutest mõlema riigi naabruses.

10.02-11.02 osaleb välisministeerium viieteistkümnendat korda Eesti Näituste kompleksis toimuval turismimessil "Tourest", kus välisministeeriumi töötajad jagavad nii turismikorraldajatele kui ka reisimise vastu huvi tundvatele inimestele vajalikku infot reisimise kohta ning tutvustavad konsulaarteenuseid.

Kultuurisündmused välisriikides

09.02  linastuvad Eesti lühifilmid Clermont-Ferrand´is toimuval lühifilmi festivali „International Short Film Festival“ filmiturul. 3.-11. veebruarini toimuv festival on üks olulisemaid lühifilmide festivale maailmas, kus Eestit esindab käesoleval aastal Eesti Lühifilmi Keskus ShortEst.
Lisainfo http://www.clermont-filmfest.com/index.php?nlang=2

9.02 osaleb Eesti peakonsulaat New Yorgis rahvusvahelisel toidufestivalil, mida korraldab New Yorgi väliskonsulite ühing. Festivalil tutvustavad oma rahvustoite 36 riiki. Peakonsulaat serveerib koostöös kohaliku firmaga Amest võileibu Eestis toodetud leivast.

Lisainfo:

Sandra Kamilova
välisministeeriumi avalike suhete osakond
56675362
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.