Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (30.01.2017 - 05.02.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 30. Jaanuar 2017

30.01 toimub välisministeeriumis avatud taotlusvooru infopäev arengukoostöö projektide rahastamiseks Gruusias, Moldovas, Ukrainas, Valgevenes ja Afganistanis. Rohkem infot taotlusvooru kohta: http://vm.ee/et/taotlejale

31.01 toimub e-Eesti esitluskeskuses avalik EuroDIG 2017 planeerimise koosolek, mille eesmärk on valida välja 6.-7. juunil Tallinnas toimuva interneti valitsemise konverentsi teemad. Oodatud on kõik, kes sooviksid kujundada juba kümnenda EuroDIG konverentsi sisu. Rohkem infot ja registreerimine: https://www.eurodig.org/index.php?id=112&no_cache=1

31.01 on välisminister Sven Mikser visiidil Soomes, kus ta kohtub Soome presidendi Sauli Niinistö, välisminister Timo Soini ning Eestit Helsingist katvate riikide suursaadikutega. Kohtumistel arutatakse Eesti ja Soome suhteid, julgeolekut Euroopas ja Läänemere regioonis, olukorda Ukrainas ja Süürias, arenguid Euroopa Liidus ning lähenevat Eesti EL eesistumist. Eesti ja Soome välisministril on kavas ka ühine pressikonverents.

31.01 osaleb eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas peaminister Jüri Ratase kohtumisel Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga.

2.02 kohtub välisminister Sven Mikser lahkuva Hispaania suursaadikuga Eestis Fernando García Casasega.

2.02 osaleb välisminister Sven Mikser Tartu rahu aastapäeva tseremoonial Vabadussõja võidusamba juures. Välisminister peab ka kõne Estonia kontserdisaalis aastapäevale pühendatud vastuvõtul.

3.02 on välisminister Sven Mikser visiidil Stockholmis, kus ta kohtub Rootsi välisministri Margot Wallströmiga. Kohtumisel arutatakse Eesti ja Rootsi suhteid, julgeolekut, arenguid Euroopa Liidus ning tulevat Eesti Euroopa Liidu eesistumist. Samuti kohtub välisminister Rootsi EL asjade ja väliskaubandusministri Ann Lindega.

3.02 osaleb eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas peaminister Jüri Ratase delegatsioonis Vallettas toimuval Euroopa Ülemkogu mitteametlikul kohtumisel.

Kultuurisündmused välisriikides:

1.02 annab Eesti Filharmoonia Kammerkoor kontserdi New Yorgi Püha Ignatius Loyola kirikus, kus esitamisele tuleb Arvo Pärdi looming koorile ja orelile. Kontsert New Yorgis on avalöögiks EFK USA ja Kanada turneele. Rohkem infot: https://www.showclix.com/event/estonian-choir-arvo-part

Lisainfo:
Sten Juur
välisministeerium
avalike suhete osakond
637 7627
5824 6622
press@mfa.ee
www.vm.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.