Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (23.01.2017 - 29.01.2017)

Välisministeerium
Esmaspäev, 23. Jaanuar 2017

23.01 osaleb välisminister Sven Mikser Barcelonas toimuval Vahemeremaade Liidu regionaalsel foorumil „Mediterranean in Action: Youth for Stability and Development”. Välisminister Mikser kohtub foorumi äärel Vahemeremaade Liidu peasekretäri Fathallah Sijilmassi, Hispaania välisministri Alfonso Dastise ning Portugali välisministri Augusto Santos Silvaga. Kohtumistel kõneldakse muu hulgas Eesti eelseisvast Euroopa Liidu eesistumisest ning ELi tulevikust.
Lisainfot foorumi kohta: http://ufmsecretariat.org/ufmregforum/

23.-24.01 toimub Vallettas Euroopa Liidu üldasjade nõukogu mitteametlik kohtumine. Eesti delegatsiooni juhib valitsuse eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures Matti Maasikas. Euroopa Liidu eesistuja Malta tutvustab oma eesistumise prioriteete. Samuti valmistatakse ette 3. veebruaril Vallettas toimuvat mitteametlikku riigipeade ja valitsusjuhtide kohtumist ning Rooma lepingu 60. aastapäeva tähistamist.
Lisainfo: http://www.consilium.europa.eu/en/meetings/gac/2017/01/23-24/

25.-26.01 viibib välisminister Sven Mikser Addis Abebas Etioopias, kus ta kohtub Aafrika riikide ja Aafrika Liidu esindajatega.Kultuurisündmused välisriikides:

24.01 tähistatakse Peterburi peakonsulaadis Eesti riigitegelase Jaan Poska 151. sünniaastapäeva näituse ja kontserdiga. Kontserdil esineb Jaan Poska suguvõsast pärit laulja Helin-Mari Arder koos kitarrist Teet Raikiga. Näituse „Jaan Poska ja Tartu rahu“ on koostanud Küllo Arjakas. See on valminud Eesti Ajalooarhiivi, Eesti Riigiarhiivi, Tallinna Linnaarhiivi, SA Jaan Poska Mälestusfondi, välisministeeriumi ja Eesti Rahvusraamatukogu koostöös.

27.-29.01 osaleb Eesti peakonsulaat New Yorgis Läti ja Leedu ning turismifirmaga Via Hansa ühiselt New York Times Travel Show turismimessil. Peakonsulaat tutvustab Eestit kui ajalooliselt põnevat ja mitmekülgseid aktiivse puhkuse võimalusi pakkuvat reisisihti. 28. jaanuaril esitab turismimessi kulutuurikava raames Eesti muusikat Kristi Roosmaa.

28.01 avatakse Boråsis Rootsi Tekstiilimuuseumis moeillustratsioonide näitus „Uus Põhjamaade moeillustratsioon“, mis jääb avatuks kuni 7. maini. Näitusel esitletakse Eesti, Soome, Rootsi, Taani ja Norra 20. kaasaegse moeillustraatori töid. Eestist on esindatud Marju Tammiku, Anu Samarüütli, Britt Samosoni ja Kätlin Kaljuvee moeillustratsioonid. Näitus on koostatud MTÜ Kunstiloomuse poolt, kuraator Toomas Volkmann. Täiendav info Tekstiilimuuseumi kodulehelt: goo.gl/L7CJT5

 

Lisainfo:
Mariann Sudakov
välisministeeriumi avalike suhete osakond
637 7628
521 6821
press@mfa.ee

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.